Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleŚmierć po ugodzeniu nożem. Konkubina ofiary usłyszała zarzut zabójstwa
zabojstwo_swiecie_podejrzana_KWP
17.07.2017 | 15:45

Śmierć po ugodzeniu nożem. Konkubina ofiary usłyszała zarzut zabójstwa

Na zdjęciu: Zatrzymana 22-latka najbliższe trzy miesiące ma spędzić w areszcie.

Fot. KPP Świecie

Zarzut zabójstwa usłyszała 22-letnia kobieta zatrzymana w sobotę w związku ze śmiercią 29-latka w jednym z mieszkań na terenie Świecia. Na proces poczeka w areszcie – zdecydował sąd.

CZYTAJ TAKŻE: 29-latek śmiertelnie ugodzony nożem. W czasie libacji alkoholowej

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w sobotni poranek. Wówczas ratownicy medyczni poinformowali policjantów, że udzielali pomocy mężczyźnie z raną kłutą klatki piersiowej. Okoliczności wskazywały, że cios został zadany przez inną osobę. Mimo wysiłków medyków, 29-latek zmarł.

Do sprawy zatrzymana została 22-latka, która według śledczych brała udział w awanturze w mieszkaniu, gdzie zginął mężczyzna. – Prokurator postawił podejrzanej zarzut zabójstwa. Decyzją sądu została ona aresztowana na okres trzech miesięcy – mówi nam sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak udało nam się ustalić, podejrzana złożyła w prokuraturze obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznała się do winy. – Mimo to, sąd nie miał wątpliwości przy rozpatrywaniu wniosku o areszt – tłumaczy w rozmowie z nami Monika Blok-Amenda z Prokuratury Rejonowej w Świeciu. I dodaje, że w tej sprawie kluczową kwestią będzie zbadanie okoliczności tragedii. – Były to osoby żyjące w konkubinacie, a przebieg zdarzenia miał charakter nagły. Na razie nie wiadomo, czy zdarzenie miało charakter przypadkowy czy też, na przykład, kobieta działała we własnej obronie – podsumowuje prok. Blok-Amenda.

Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane treści