Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 15 • L 15
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmierć w pożarze w Prądocinie
Prądocin1_1200x800
15.06.2016 | 17:26

Śmierć w pożarze w Prądocinie

Na zdjęciu: Miejsce pożaru

Fot. JRG Brzoza

Tragiczny pożar pryzmy drewna składowanej pod dachem domku jednorodzinnego w miejscowości Prądocin. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu pracują strażacy z Brzozy, Bydgoszczy i Nowej Wsi Wielkiej. Obecnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzane jest poszycie dachu i cały budynek, czy nie występują jeszcze jakieś zarzewia ognia.

Pożar wybuchł w parterowym budynku jednorodzinnym, a dokładnie w części przylegającej do niego, pod wiatą stworzoną  przez przedłużenie dachu. Tam składowane było drewno, grill oraz przedmioty łatwopalne. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy wszystkie one stworzyły łańcuch przyczynowo-skutkowy pożaru. Wiadomo na pewno, że w tym miejscu znajdował się około 50-letni mężczyzna, który próbując samodzielnie ugasić pożar – pozostał w jego centrum – prawdopodobnie uwięziony przez jakiś ciężki przedmiot, który przygniótł jego nogę. Niestety poniósł śmierć. Jego zwęglone zwłoki wydobył sąsiad, który pospieszył na ratunek.

Spaleniu uległa połowa dachu budynku. Czy będzie nadawał się do zamieszkania i co było bezpośrednią przyczyną powstania pożaru sprawdzać będą specjaliści, policja i prokuratura.

Podobne wpisy

Powiązane treści