Bydgoszcz
6C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 6 • L 6
5C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmierć w pożarze w Prądocinie
Prądocin1_1200x800
15.06.2016 | 17:26

Śmierć w pożarze w Prądocinie

Zwęglone zwłoki mieszkańca budynku wydobył sąsiad.

Na zdjęciu: Miejsce pożaru

Fot. JRG Brzoza

Tragiczny pożar pryzmy drewna składowanej pod dachem domku jednorodzinnego w miejscowości Prądocin. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu pracują strażacy z Brzozy, Bydgoszczy i Nowej Wsi Wielkiej. Obecnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzane jest poszycie dachu i cały budynek, czy nie występują jeszcze jakieś zarzewia ognia.

Pożar wybuchł w parterowym budynku jednorodzinnym, a dokładnie w części przylegającej do niego, pod wiatą stworzoną  przez przedłużenie dachu. Tam składowane było drewno, grill oraz przedmioty łatwopalne. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy wszystkie one stworzyły łańcuch przyczynowo-skutkowy pożaru. Wiadomo na pewno, że w tym miejscu znajdował się około 50-letni mężczyzna, który próbując samodzielnie ugasić pożar – pozostał w jego centrum – prawdopodobnie uwięziony przez jakiś ciężki przedmiot, który przygniótł jego nogę. Niestety poniósł śmierć. Jego zwęglone zwłoki wydobył sąsiad, który pospieszył na ratunek.

Spaleniu uległa połowa dachu budynku. Czy będzie nadawał się do zamieszkania i co było bezpośrednią przyczyną powstania pożaru sprawdzać będą specjaliści, policja i prokuratura.

Podobne wpisy

Powiązane treści