Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmierć w pożarze w Prądocinie
Prądocin1_1200x800
15.06.2016 | 17:26

Śmierć w pożarze w Prądocinie

Zwęglone zwłoki mieszkańca budynku wydobył sąsiad.

Na zdjęciu: Miejsce pożaru

Fot. JRG Brzoza

Tragiczny pożar pryzmy drewna składowanej pod dachem domku jednorodzinnego w miejscowości Prądocin. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu pracują strażacy z Brzozy, Bydgoszczy i Nowej Wsi Wielkiej. Obecnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzane jest poszycie dachu i cały budynek, czy nie występują jeszcze jakieś zarzewia ognia.

Pożar wybuchł w parterowym budynku jednorodzinnym, a dokładnie w części przylegającej do niego, pod wiatą stworzoną  przez przedłużenie dachu. Tam składowane było drewno, grill oraz przedmioty łatwopalne. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy wszystkie one stworzyły łańcuch przyczynowo-skutkowy pożaru. Wiadomo na pewno, że w tym miejscu znajdował się około 50-letni mężczyzna, który próbując samodzielnie ugasić pożar – pozostał w jego centrum – prawdopodobnie uwięziony przez jakiś ciężki przedmiot, który przygniótł jego nogę. Niestety poniósł śmierć. Jego zwęglone zwłoki wydobył sąsiad, który pospieszył na ratunek.

Spaleniu uległa połowa dachu budynku. Czy będzie nadawał się do zamieszkania i co było bezpośrednią przyczyną powstania pożaru sprawdzać będą specjaliści, policja i prokuratura.

Podobne wpisy

Powiązane treści