Bydgoszcz
20C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 20 • L 20
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleŚmiertelne porażenie prądem w Solcu Kujawskim. Na terenie Radiowego Centrum Nadawczego
maszty_rcn_solec_kujawski_Wikipedia
16.05.2017 | 19:33

Śmiertelne porażenie prądem w Solcu Kujawskim. Na terenie Radiowego Centrum Nadawczego

Na zdjęciu: Maszty na terenie Radiowego Centrum Nadawczego, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

50-letni pracownik poniósł śmierć w następstwie porażenia prądem na terenie Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim. Mężczyzna konserwował nadajnik publicznego radia – podało we wtorek po południu Radio PiK, powołując się na informacje Wirtualnej Polski.

Ofiara była pracownikiem firmy zewnętrznej prowadzącej prace na rzecz Polskiego Radia. Do wypadku doszło podczas przeglądu rozdzielni średniego napięcia. Bezpośrednio po zdarzeniu inni pracownicy podjęli akcję reanimacyjną i wezwali karetkę. Niestety, mimo podjętych prób ratunkowych, 50-latek zmarł.

Przyczyny tragicznego zdarzenia nie są na razie znane. Na terenie RCN pracuje prokurator oraz policyjni technicy. Pomoc rodzinie zmarłego zadeklarowały już władze Polskiego Radia.

Z uwagi na prace konserwacyjne nadajnik w Solcu był wyłączony od poniedziałku, a jego funkcjonowanie miało zostać wznowione we wtorek około dwudziestej. Ze względu na śmiertelny wypadek termin ten zostanie przesunięty.

Powiązane treści