H -4 • L -4
-13C
-12C
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSmółka z optymizmem po porażce. „II połowę dobrze się oglądało”
Zbigniew Smółka - LG (5)
07.04.2016 | 14:17

Smółka z optymizmem po porażce. „II połowę dobrze się oglądało”

W środę Zawisza przegrał na własnym boisku z Legią Warszawa 1:2.

Na zdjęciu: Zbigniew Smółka szukał pozytywów na konferencji po meczu z Legią.

W środę piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali 1:2 z Legią Warszawa i pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski. Trener Zbigniew Smółka na pomeczowej konferencji prasowej dostrzegał jednak pozytywy wynikające ze spotkania ze stołecznym zespołem.

Po przegranym meczu z Legią szkoleniowiec Zawiszy starał się szukać pozytywów, choć zwrócił uwagę na problemy nękające jego zawodników już od dłuższego czasu – Po raz kolejny w I połowie zagraliśmy nerwowo. Powiedziałem w przerwie moim zawodnikom, że w Legii są tacy sami ludzie jak my i druga połowa było już dobra w naszym wykonaniu, choć znowu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Możemy jednak optymistycznie patrzeć w przyszłości. Ja jestem zadowolony, że w II połowie spotkanie mogło się podobać – mówił Smółka.

Decyzją trenera po 45 minut zagrali Sylwester Patejuk i Karol Danielak. Zdecydowanie lepiej w tym porównaniu wypadł Danielak, który strzelił gola i raz trafił w słupek. Pierwotnie do gry był przewidziany także Jakub Łukowski, który miał zagrać 45 minut, a w sobotę w Katowicach wybiec w pierwszym składzie, ale po treningu wraz z Maciejem Koną został potrącony przez samochód wyjeżdżający z obiektów Zawiszy. Zawodnicy musieli udać się do szpitala, ale badania nie wykazały poważnych obrażeń. – Bardzo szkoda chłopaków. Musimy się modlić o ich szybki powrót do zdrowia – mówił Smółka. Pod jego wodzą Zawisza rozegrał siedem meczów: dwa wygrał, dwa zremisował i trzy przegrał, notując bilans bramkowy 5:12. Szansę na trzecie zwycięstwo bydgoszczanie będą mieli w sobotę, gdy zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Początek spotkania o godzinie 12:00.