Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaSobota w bibliotece
Biblioteka główna

Sobota w bibliotece ()

Zobacz, dlaczego warto odwiedzić jutro Bibliotekę Główną w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Do tego budynku wejść można nie tylko od poniedziałku do piątku.

Fot. Justyna Wróblewska

Książki i czasopisma – czy coś jeszcze można znaleźć w bibliotece? Przekonaj się o tym już jutro, 5 grudnia.

Tego dnia w Bibliotece Głównej kupisz ubrania, dodatki, dekoracje a nawet meble! Odbędzie się tam Pchli Targ. Od godz. 12:00 na strychu budynku będzie można odwiedzać stoiska osób pragnących sprzedać lub oddać innym rzeczy, których już nie potrzebują, bądź wymienić te artykuły na produkty oferowane przez innych uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zachęcają do niego organizatorzy: Pchli Targ Bydgoszcz, Przedmioty, Landschaft oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.

Nieco niżej, na parterze, o godz. 10:00 rozpocznie się Kiermasz Taniej Książki. Podczas niego będzie można kupić książki już za złotówkę. Do wyboru będą m.in. kryminały, romanse, słowniki, poradniki, książki w języku angielskim oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Organizatorem kiermaszu jest bydgoski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Tego dnia w bibliotece będzie można także kupić gorące napoje serwowane przez pracowników Landschaft, którzy będą obsługiwać mobilny bar kawowy ustawiony w budynku biblioteki.

Wszystkie wydarzenia zakończą się o godz. 16:00.

Powiązane treści