Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSpecjalna linia na Święto Śliwki. Pojawi się zabytkowy autobus
Ikarus 280 Bydgoszcz
02.09.2016 | 12:09

Specjalna linia na Święto Śliwki. Pojawi się zabytkowy autobus

Na zdjęciu: Zabytkowy ikarus 280 zabierze bydgoszczan na Święto Śliwki.

Fot. Marcin Bratoszewski

W nadchodzącą sobotę oraz niedzielę pod Bydgoszczą odbędzie się kolejna edycja Święta Śliwki. Na imprezę nie trzeba będzie wybierać się własnym samochodem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Święto Śliwki tuż-tuż. Strzelce Dolne czekają już na gości

Na czas wydarzenia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchomi specjalną linię do Strzelec Dolnych. Linia oznaczona numerem 202 będzie kursowała z osiedla Tatrzańskiego po identycznej trasie jak regularna linia nr 95 (także kursująca do Strzelec) z pominięciem przystanku przy pętli Łoskoń.

Z linii 202 będzie można skorzystać w sobotę w godzinach 12:40 – 21:00 oraz w niedzielę od południa do 20:40. – Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 20 minut – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. Dostępna będzie również, według standardowego rozkładu jazdy [ZOBACZ], linia nr 95 (w dni wolne realizuje ona jedynie pięć kursów dziennie).

Na trasie „dwieście dwójki” będzie obowiązywała taryfa jak w liniach międzygminnych. Oznacza to, że normalny bilet jednorazowy będzie kosztował 3 złote, ale posiadacze biletów okresowych – jeśli nie dysponują wykupioną drugą strefą przewozów – także będą musieli nabyć dodatkowy bilet.

Linię okazjonalną na Święto Śliwki obsłuży zabytkowy ikarus 280.

Powiązane treści