Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSpecjalny pokaz filmu „Jestem mordercą” w kinie Helios!
jestem morderca plakat
30.10.2016 | 06:17

Specjalny pokaz filmu „Jestem mordercą” w kinie Helios!

Na zdjęciu: Premierę zaplanowano na 4 listopada.

Fot. mat. prasowe

Bydgoskie kino Helios zaprasza na pokaz specjalny filmu „Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy. W piątek, 4 listopada o godzinie 19:00, widzowie zobaczą laureata Srebrnych Lwów na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Seans zostanie poprzedzony rozmową z autorem książki „Wampir z Zagłębia” – Przemysławem Semczukiem.

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Historia sprawy Zdzisława Marchwickiego, seryjnego zabójcy była najsłynniejszą sprawą kryminalną w czasach PRL-u. Autor książki „Wampir z Zagłębia” dociera do ostatnich świadków zdarzeń… Podczas seansu zaprezentowane zostaną zdjęcia i materiały archiwalne, a widzowie będą mieli szansę porozmawiać o sprawie, która przeszła do historii.

Premierowy pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu odbędzie się już w najbliższy piątek, 4 listopada. Na pokazie zostaną przeprowadzone konkursy, w których do wygrania będą książki „Wampir z Zagłębia” oraz plakaty z filmu „Jestem mordercą”. Tego nie można przegapić, bilety są już dostępne w sprzedaży.

Powiązane treści