Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISpływ kajakowy do Doliny Dolnej Wisły
canoeing-630014_1280
01.06.2016 | 10:54

Spływ kajakowy do Doliny Dolnej Wisły

Akcja odbędzie się w ramach V Zlotu Fordońskiego.

Na zdjęciu: Dzieci uczestniczące w spływie będą musiały być pod opieką osoby pełnoletniej.

Fot. wolny dostęp

Już po raz piąty odbędzie się V Fordoński Zlot Kajakowy. W tym roku imprezę zaplanowano na 4 czerwca 2016 roku.

Akcja odbędzie się pod hasłem: „Szlakiem Napoleońskim do Fordonu”. Uczestnicy spływu wyruszą o godz. 10:30 z Wyspy Młyńskiej i udadzą się w stronę Starego Fordonu, w którym powinni być ok. 14:30. Trasa spływu wyniesie 17 km. Na samym początku uczestnicy popłyną Brdą, by dotrzeć do Wisły.

Atrakcji nie zabraknie także na fordońskim brzegu. Na uczestników czekać będą m.in. fordoński poczęstunek, festyn starofordoński, pokaz zespołu akrobatycznego, konkurs przeciągania liny itd. Będzie można także poćwiczyć na ergometrze. Impreza ma zakończyć się o 16:00.

W spływie udział może wziąć każda chętna osoba. Dzieci będą musiały być pod opieką osoby pełnoletniej. Ci, którzy posiadają swój własny kajak zapłacą jedynie wpisowe w wysokości 20 zł. Trochę więcej, ok. 40 zł, zapłacą uczestnicy nieposiadający tego sprzętu. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu i Rada Osiedla Stary Fordon zajmują się wypożyczaniem kajaków dla uczestników imprezy. Wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z tej opcji i uczestniczyć w imprezie, powinni skontaktować się komandorem spływu Krzysztofem Pawlickim pod numerem telefonu 513 079 210. On także udziela szczegółowych informacji dotyczących spływu.


Powiązane treści