Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 13 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSpółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana? W piątek zebranie akcjonariuszy
Artur Czarnecki
28.06.2017 | 14:44

Spółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana? W piątek zebranie akcjonariuszy

Na zdjęciu: Artur Czarnecki od ponad roku jest właścicielem Zawiszy.

Fot. ED

Jak dowiedział się portal www.MetropoliaBydgoska.pl, w najbliższy piątek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA. W agendzie spotkania znajdzie się m.in. likwidacja spółki.

Informację o planach likwidacji spółki potwierdził nam przedstawiciel urzędu miasta w radzie nadzorczej Wiktor Jakubowski. – Rzeczywiście odbędzie się walne zgromadzenie, a jednym z punktów przedstawionych przez zarząd będzie podjęcie uchwały o likwidacji spółki – mówi Jakubowski, który z powodów osobistych nie pojawi się na piątkowym zebraniu. Zastąpi go Wojciech Woźniak.

Ostatnie zgromadzenie odbyło się w połowie grudnia ub. roku. Jakubowski wyszedł z niego niezadowolony i tłumaczył, że rozmowy nic nie dały. Kilkadziesiąt minut po nim kancelarię notarialną opuścił prezes Artur Czarnecki, który krytykował relacje z miastem, a także zapewniał, że trofea zdobyte przez piłkarzy znajdują się na terenie Bydgoszczy. Mówił też, że krótko po Nowym Roku odbędzie się kolejne zebranie, lecz obietnicy nie spełnił.

Piątkowe spotkanie zostało zwołane w zwyczajnym trybie. – Zarząd miał obowiązek je zwołać. W ostatnich miesiącach spotkania nie odbywały się, gdyż spółka zawiesiła działalność – tłumaczy Jakubowski, który nie chce zdradzać, jakie miasto zajmie stanowisko w sprawie pomysłu likwidacji zadłużonej spółki. – Wszelkie informacje dotyczące sposobu głosowania i naszego stanowiska, przedstawimy już po zebraniu. Wcześniej nic nie będziemy mówić – zapowiada przedstawiciel urzędu miasta.

Powiązane treści