Bydgoszcz
7C
Opady
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 7 • L 7
9C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaSporo atrakcji z okazji Dnia Toalet
781px-Muzeum_Mydła_i_Historii_Brudu_Bydgoszcz_2012a
19.11.2015 | 08:19

Sporo atrakcji z okazji Dnia Toalet

Światowy Dzień Toalet przypda na 19 listopada.

Na zdjęciu: Atrakcje przygotowało m.in. Muzeum Mydła i Historii Brudu

Fot. Pit1233/wolna licencja

19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Toalet. W związku z tym w najbliższych dniach w Bydgoszczy zorganizowanych będzie sporo wydarzeń.

Specjalną ofertą z okazji Dnia Toalet przygotowało Muzeum Mydła i Historii Brudu. Odwiedzający poznają przedstawione z dużą dawką humoru ciekawostki dotyczące nocników, latryn i papieru toaletowego, a na ulicy Długiej odbędzie się Długa Gra Toaletowa. Uczestnicy będą musieli rozwiązać zagadki i szukać ukrytych kopert z zadaniami. Każdy, kto tego dnia zajrzy do muzeum, otrzyma także kupon zniżkowy na książki. Przez cały dzień na facebooku muzuem będą się za to pojawiać ciekawe informacje na temat historii toalet.

W sobotę ToiToi Polska zorganizuje za to happening, podczas którego firma będzie chciała pokazać, jak można dbać o czystość toalet. Zabawa skierowana będzie głównie do dzieci, a organizatorzy przygotowali lot balonem na uwięzi (uzależniony od warunków pogodowych), labirynt toalet przenośnych, konkurencje sportowe i edukacyjne oraz malowanie twarzy. Impreza odbędzie się na parkingu Auchan przy ulicy Rejewskiego w godzinach 11-14.

Powiązane treści