Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSporo inwestycji w Fordonie. Remontują drogi i wybudują bloki
osiedle Tatrzańskie
21.11.2015 | 10:04

Sporo inwestycji w Fordonie. Remontują drogi i wybudują bloki

Mieszkańcy Fordonu doczekają się wkrótce wyremontowania kilku ulic, a także powstania nowych budynków mieszkalnych, boiska i siłownia fitness.

Na zdjęciu: Na osiedlu Tatrzańskim powstanie nowa siłownia fitness.

Fot. Pit1233/wolna licencja

Sporo prac drogowych oraz inwestycyjnych prowadzonych jest obecnie w Fordonie. Mieszkańcy tej dzielnicy doczekają się wkrótce wyremontowania kilku ulic, a także powstania nowych budynków mieszkalnych, boiska i siłownia fitness.

Prace na ul. Bydgoskich Olimpijczyków mają potrwać do stycznia. Na razie udało się ułożyć nową kanalizację, przebudować instalacje energetyczne i telekomunikacyjne oraz ułożyć kable pod oświetlenie. W najbliższych tygodniach drogowcy planują zamontować nowe lampy, ustawić krawężniki i wykonać podbudowę na części ulicy. Prace prowadzone są zarówno od strony ul. Kaliskiego, jak i ul. Igrzyskowej. Inwestycję szacuje się na koszt 2,8 miliona złotych.

Jak informują drogowcy, fragmenty ulic Akademickiej oraz Generała Andersa zyskały nową nawierzchnię. W przyszłym roku, w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu, odcinki nowych nawierzchni zostaną połączone. Już teraz wymieniono krawężniki, wyregulowano pokrywy studni oraz wpusty kanalizacji deszczowej. Wkrótce ma zostać wykonane także oznakowanie poziome.

W Fordonie powstaną także cztery nowe budynki wielorodzinne i boisko, które znajdą się na terenie Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pomiędzy ulicami Andersa a Dubois. Na razie inwestor potrzebuje jeszcze uzyskania niezbędnych pozwoleń. Za kilka miesięcy rozpocznie się również realizacja innej inwestycji – siłowni fitness z informacjami historycznymi o Mariampolu, która wygrała w głosowaniu na budżet obywatelski.


Powiązane treści