Bydgoszcz
22C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 22 • L 22
21C
Wt
22C
Sr
28C
Czw
25C
Pt
18C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSport, graffiti i muzyka. Trwa Cały Dzień Dobry Festiwal!
dzień dobry fest
22.07.2017 | 11:14

Sport, graffiti i muzyka. Trwa Cały Dzień Dobry Festiwal!

Ten dzień w Fordonie na pewno nie będzie należał do spokojnych.

Na zdjęciu: Fragment oficjalnej relacji z ubiegłorocznej edycji imprezy.

Fot. CałyDzieńDobry / YouTube

W sobotnie przedpołudnie w Fordonie rozpoczęła się tegoroczna edycja Cały Dzień Dobry Festiwal. Święto kultury hip-hopu w największej dzielnicy w Bydgoszczy to nie tylko duża dawka muzyki, ale również wiele innych atrakcji. 

Impreza odbywająca się na terenie obiektów widowiskowo-sportowych przy ul. Piwnika Ponurego 10 potrwa do późnych godzin wieczornych. Uczestniczyć w niej, całkowicie za darmo, mogą osoby w różnym wieku. Festiwal to inicjatywa kilkunastu osób, którzy obrali sobie za cel ożywienie życia kulturalnego, sportowego i alternatywnego w Bydgoszczy.

Pierwsza z zaplanowanych przez nich atrakcji jest Graffiti Jam, który rozpoczął się o godzinie 10:00. Podczas nich swoje nietuzinkowe umiejętności prezentują rdzenni mieszkańcy Fordonu, panowie z DNA CREW i Setka Studio, którzy są znani już nie tylko w naszym mieście, ale także poza jego granicami.

O godzinie 11:00 wystartował turniej streetballu. Zawody dla fanów koszykówki mają status FIBA ENDORSED i biorą udział w światowym rankingu FIBA 3×3. Ponadto laureaci nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4000 zł. W turnieju uczestniczyć  będą czteroosobowe drużny mężczyzn w wieku do 16 do 65 lat.

Koncerty zaplanowane w ramach festiwalu rozpoczną się o godzinie 17:00. Na scenie zaprezentują się: SNIK, Bezz oraz Ponk. Każdy z ich występów potrwa maksymalnie godzinę. Po nich sceną zawładną główne gwiazdy wydarzenia. O godzinie 21:00 na scenie pojawi się pochodzący z Torunia raper Łukasz „Małpa” Małkiewicz, a godzinę później będzie można uczestniczyć w występie działającego w Bydgoszczy duetu w składzie Tata Kres i Jarza.

Na terenie imprezy pojawi się również strefa food trucków. Pojawią się w niej trzy restauracje na kółkach: Burger Park, Bubble Waffle Truck oraz Stacja Kopytkowo.

Powiązane treści