Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportowcy z całego świata zjadą do Bydgoszczy. Na zawody organizowane przez Calisthenics Academy
stage logo
12.07.2017 | 14:19

Sportowcy z całego świata zjadą do Bydgoszczy. Na zawody organizowane przez Calisthenics Academy

Na zdjęciu: Grafika promująca wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Nadchodzące wielkimi krokami dni 22 i 23 lipca wpiszą się na długo w historii bydgoskich imprez sportowych. W ten lipcowy weekend w Artego Arenie odbędą się nie tylko Eliminacje do Pucharu Świata w Street Workout, ale również największy w Polsce trening kalisteniki. Co dokładnie będzie się działo?

Kalistenika, lub inaczej Street Workout to sport polegający na wykonywaniu ćwiczeń z masą własnego ciała. W praktyce oznacza to zarówno proste ćwiczenia jak np. pompki lub przysiady oraz bardziej zaawansowane, czyli stanie na rękach, podciągnięcia na jednej ręce czy ludzka flaga. W Bydgoszczy od ponad 4 lat sympatycy tego sportu trenują wspólnie w Calisthenics Academy – największym w Polsce klubie kalisteniki.

Calisthenics Academy dzięki owocnej współpracy z World Street Workout and Calisthenics Federation oraz przy współpracy z firmą Special Space, w tym roku już po raz drugi w historii organizuje w Bydgoszczy międzynarodowe zawody. Ich celem jest wyłonienie spośród kilkudziesięciu uczestników tego najlepszego, który w grudniu pojedzie na Finał Pucharu Świata w Street Workout do Gwadelupy. Dzięki organizacji tego wydarzenia, Bydgoszcz wpisuje się jako jedyne miasto w Polsce organizujące imprezę tej rangi obok takich miast jak Dubaj, Nowy York, Hong Kong, Rzym i wiele innych.

Po ogromnym sukcesie sprzed dwóch lat, kiedy to na polanie w Różopolu zorganizowaliśmy pierwsze w kraju zawody tej rangi, przyszedł czas na kolejną edycję tej imprezy w Polsce – mówi Jordan Ogorzelski, właściciel Calisthenics Academy – W tym roku zawody odbędą się w sobotę 22 lipca w Artego Arenie przy udziale kompletu widzów. – Muszę przyznać, że zainteresowanie imprezą jest naprawdę duże. Swój przyjazd zapowiadają sympatycy tego sportu z całego kraju – podkreśla Ogorzelski.

Po zawodach organizatorzy zapraszają na after party do klubu Soda 2.0, gdzie również nie zabraknie atrakcji przygotowanych specjalnie dla fanów kalisteniki. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00. Ponadto o godzinie 22:00 i o północy w amfiteatrze na rogu ulic Mostowej i Grodzkiej, kilkadziesiąt metrów od Sody, odbędą się pokazy zaawansowanych umiejętności elitarnej grupy Calisthenics Academy Terminators Team.

Idąc za ciosem, w niedzielę o godz. 15:00, również w Artego Arenie odbędzie się największy trening kalisteniki w Polsce, w którym weźmie udział około 500 osób. Trening ten zostanie poprowadzony przez Jordana Ogorzelskiego – szefa kadry trenerskiej Calisthenics Academy oraz reprezentanta Polski w Street Workout. W tak dużym przedsięwzięciu asystować mu będzie cała kadra trenerska Calisthenics Academy.

Patronem medialnym wydarzenia jest między innymi portal Metropolia Bydgoska.pl.

Powiązane treści