Bydgoszcz
4C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 4
10C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISposób na TAXI w sylwestrową noc. Chyba najprostszy
taxi_1200x800
28.12.2015 | 10:34

Sposób na TAXI w sylwestrową noc. Chyba najprostszy

Taksówka w Sylwestra i Nowy Rok - mission impossible?

Na zdjęciu: Sylwester w korporacjach taksówkowych to szczególnie gorący okres. Rada dla klientów: cierpliwość.

Fot. Stanisław Gazda

W noc sylwestrową dodzwonienie się na infolinię korporacji czy też do dyspozytora może być utrudnione, zaś samo oczekiwanie na zamówioną taksówkę – dość długie. Nie mówiąc już o znalezieniu wolnego kursu. W tę noc liczba klientów rośnie kilkakrotnie – firmy notują szczyty zainteresowania usługami przewozu osób.

„Czas oczekiwania wynosi 30 minut, ale może się wydłużyć”, „Nie mamy wolnych kierowców”, „Nie wiem, kiedy samochód się zjawi, mnóstwo osób dzwoni…” – takie odpowiedzi na infoliniach korporacji taksówkarskich, to co roku w Sylwestra w zasadzie standard.

Ireneusz Stachowiak, prezes zarządu Radio Taxi Komfort: – Wielu taksówkarzy mimo szans na większe obroty po prostu nie pracuje w te dni w obawie o swoje bezpieczeństwo i znacznie zwiększone ryzyko uszkodzenia auta. Rada dla naszych klientów jest jedna – CIERPLIWOŚĆ.

Zamawianie z wyprzedzeniem nic nie daje, bo nie ma gwarancji, czy akurat w tym momencie będzie wolna taksówka. Poza tym, firma chce uniknąć problemów związanych z odwoływaniem zamówień w ostatniej chwili, niezjawianiem się klientów w umówionym miejscu i brakiem kontaktu z nimi. Dlatego w Sylwestra, jak i Nowy Rok przez całą dobę Radio Taxi Komfort nie przyjmuje tak zwanych ”czasówek” (czyli rezerwacji).

Jak w takim razie zwiększyć szanse na zamówienie taksówki w Sylwestra?

Dla przypomnienia podaję wszystkie nasze telefony, jak i sms, przez który można również zamówić taksówkę: 52 19662, 800 319 662, 52 375 33 77 oraz sms pod numer 733 319 662. W treści sms należy podaćadres, pod który mamy podstawić taksówkę – dodaje Stachowiak.

Zamiast dzwonić na infolinię korporacji taksówkarskiej, warto spróbować wezwać taksówkę właśnie SMS-em. Przy dużym natłoku osób, które chcą skontaktować się z centralą telefonicznie, naturalne jest, że linie są zajęte i próba połączenia się może być nieudana. SMS-y mają większą szansę „przebicia się”.

Józef Jaźwiński z Express Radio Taxi 19629 zapowiada, że jego firma będzie przyjmowała zlecenia tzw. czasowe (z wyprzedzeniem), ale tylko od stałych klientów. Pozostałym, podobnie jak jego kolega z Radio Taxi Komfort, radzi uzbroić się w cierpliwość, zaplanować wyjazd na kilkanaście minut wcześniej, a po otrzymaniu sms-a  niezwłocznie wychodzić do taksówki.

W sylwestrową noc będziemy mieli do dyspozycji 250 taksówek, najnowocześniejszy w Polsce system obsługi taxi, 10 linii telefonicznych i czterech dyspozytorów do obsługi telefonicznej. Każdy, kto się dodzwoni, będzie miał wysłaną taksówkę, która powiadomi go sms-em o swoim przybyciu – informuje Jaźwiński.

Powiązane treści