Bydgoszcz
24C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 24 • L 24
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSpowodował kolizję i uciekł. Na oczach policjantów
samochod policja radiowoz - LG
06.12.2016 | 09:47

Spowodował kolizję i uciekł. Na oczach policjantów

Na zdjęciu: Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną.

Fot. Lesze Grabowski / archiwum

Gasnące światła na ulicy, głośne uderzenia i samochód uderzający w barierki ochronne przy chodniku – właśnie to zobaczyli i usłyszeli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia przebywający w sobotę po godzinie 2:00 na terenie komisariatu przy ul. Ogińskiego. Jednak zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia nie nastąpiło od razu. Mężczyzna postanowił uciec.

Jego poszukiwania nie trwały długo. 22-letni kierowca samochodu marki VW Golf został zatrzymany po krótkim pościgu w kierunku wskazanym przez świadków. Mężczyzna był bardzo agresywny. – Na miejscu okazało się, że zatrzymany jadąc samochodem uderzył w skrzynkę energetyczną. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Ponadto, w trakcie jego przeszukania, policjanci znaleźli zawiniątko z foli aluminiowej, w której znajdowała się substancja w postaci kryształków – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci chcieli sprawdzić trzeźwość mężczyzny, lecz ten nie zamierzał poddać się badaniu. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala na pobranie krwi. W tym miejscu 22-latek zaczął obrażać funkcjonariuszy kierując w ich stronę wulgarne słowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu już zarzut znieważenia funkcjonariusza. Natomiast, jeśli badanie krwi oraz badanie zabezpieczonej substancji potwierdzi przypuszczenia policjantów, wówczas będzie odpowiadać dodatkowo za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, a także za posiadanie narkotyków. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji – wyjaśnia podkom. Słomski.

Powiązane treści