Bydgoszcz
6C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 6 • L 6
10C
Czw
9C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
17C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSpowodował wypadek na rondzie Fordońskim. Był pod wpływem narkotyków
POLICJA - SG
28.12.2017 | 09:32

Spowodował wypadek na rondzie Fordońskim. Był pod wpływem narkotyków

Do wypadku doszło w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Na zdjęciu: 23-latek stracił już prawo jazdy. Za swoje "wyczyny" odpowie przed sądem.

Fot. Stanisław Gazda/Archiwum

Bydgoscy policjanci zatrzymali 23-latka, który w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego. Jak się okazało, mężczyzna zażywał tego dnia narkotyki.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 25 grudnia. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na ul. Fordońskiej przed skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego.

Jak się okazało, kierujący bmw jadąc prawym pasem w kierunku ronda Fordońskiego zjechał na lewo, a następnie gwałtownie odbił w prawo, po czym wjechał na prawe pobocze i uderzył w słup nośny, a następnie także na słupki metalowe i zatrzymał się na trawniku. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 23-latka, którego przebadał także zespół ratownictwa medycznego.

Pierwsze badanie na miejscu zdarzenia wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Jednak po pobraniu od niego próbek krwi okazało się, że sprawca był pod wpływem narkotyków. Potwierdziło to także badanie narkotesterem. Policjanci już zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

Jak informują policjanci, jeśli również laboratoryjne badanie potwierdzi wstępny wynik z narkotestera, to 23-latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego oraz za posiadanie narkotyków (przy nim, jak i w samochodzie śledczy znaleźli woreczki z białym proszkiem i suszem roślinnym). Ponadto, postawiony mu zostanie zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powiązane treści