Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSprawa dopingu u zawodnika Łuczniczki. Jest wniosek o przesłuchanie świadków
Łuczniczka Bydgoszcz-Trefl Gdańsk_Rohnka
12.03.2018 | 19:32

Sprawa dopingu u zawodnika Łuczniczki. Jest wniosek o przesłuchanie świadków

Zawodnik chce przesłuchania dwójki świadków.

Na zdjęciu: W organizmie Jakuba Rohnki wykryto metyloheksanaminę.

Fot. Andrzej Biernacki

Na razie w zawieszeniu jest sprawa przyjmującego Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Rohnki, w organizmie którego wykryto zabronioną substancję – metyloheksanaminę.

Na początku marca odbyło się pierwsze posiedzenie panelu dyscyplinarnego przy Polskiej Agencji Antydopingowej, podczas którego zawodnik składał wyjaśnienia, jak zabroniona substancja znalazła się w jego organizmie. Podczas tego posiedzenia potwierdzono, że siatkarz zakupił medykamenty na własną rękę. Dostał on tydzień czasu na przedłożenie członkom wspomnianego panelu dowodów zakupu wspomnianych substancji (faktury, paragon), ale na razie takowe do POLADA nie wpłynęły.

Jednak z naszych ustaleń wynika, że Rohnka złożył do komisji dyscyplinarnej wniosek o to, aby w sprawie zostali przesłuchani dwaj świadkowie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, to nie będą przedstawiciele Łuczniczki Bydgoszcz. – Takie wnioski rzeczywiście zostały do nas przedłożone przez zawodnika – potwierdza Michał Rynkowski, szef POLADA.

A to oznacza, że sprawa zawodnika na razie utknęła w zawieszeniu. Członkowie panelu muszą teraz otrzymać chwilę czasu na zapoznanie się z tymi wnioskami. Z naszych informacji wynika, że termin kolejnego posiedzenia panelu dyscyplinarnego nie został wyznaczony, co może sugerować, iż pierwotnie planowane zakończenie sprawy (do końca marca) z pewnością się opóźni.


Powiązane treści