Bydgoszcz
26C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 26 • L 26
14C
Sob
14C
Nd
10C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawa utopienia partnerki na Bartodziejach wraca na wokandę. „Nie zgadzamy się z wyrokiem sądu”
Dariusz K. - wyrok Sąd Okręgowy Bydgoszcz_ SF (2)
28.06.2018 | 16:13

Sprawa utopienia partnerki na Bartodziejach wraca na wokandę. „Nie zgadzamy się z wyrokiem sądu”

Wyrok w procesie mężczyzny zapadł przed miesiącem w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: Dariusz K. został skazany na piętnaście lat pozbawienia wolności.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu pierwszej instancji, który Dariuszowi K. wymierzył przed miesiącem karę piętnastu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: Dariusz K. został skazany za utopienie w wannie pełnej gorącej wody swojej partnerki, a do tej tragedii doszło na bydgoskich Bartodziejach w 2016 roku. Mężczyzna wcześniej miał uderzyć kobietę w głowę. Nie przyznawał się do stawianego mu zarzutu. Ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było utonięcie.

Prokuratura wnioskowała o karę 25 lat pozbawienia wolności dla Dariusza K., natomiast sąd wymierzył mężczyźnie piętnaście lat za kratkami. – To jest wyrok adekwatny do czynu, jaki popełnił – mówiła podczas uzasadniania wyroku sędzia Barbara Malatyńska. Jak argumentowała, kara o jaką wnioskował prokurator, należy się sprawcom szczególnie drastycznych przestępstw, a to takim nie było. – Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości – dodawała sędzia.

Jak się dowiedzieliśmy, śledczy otrzymali pisemne uzasadnienie wyroku w tej sprawie. – Z wyrokiem sądu się nie zgadzamy – mówi Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła śledztwo i sporządzała akt oskarżenia. – Ten wyrok nie jest adekwatny do czynu, który popełnił – dodaje. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że apelacja od wyroku może przez prokuraturę zostać wysłana najdalej na początku przyszłego tygodnia.

Powiązane treści