Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISprawy wysypiska śmieci na chodniku przy ul. Pomorskiej ciąg dalszy
Wysypisko śmieci na Pomorskiej_SG (5)
17.07.2017 | 12:19

Sprawy wysypiska śmieci na chodniku przy ul. Pomorskiej ciąg dalszy

Na zdjęciu: Dziskie wysypisko śmieci na chodniku przy ul. Pomorskiej.

Fot. Stanisław Gazda

15 lipca w materiale zatytułowanym „Zdziczenie obyczajów na ulicy Pomorskiej. Śmietnik pod oknami śródmiejskich kamienic” poruszyliśmy sprawę dzikiego wysypiska śmieci pod płotem pomiędzy budynkami 43 i 47 przy ulicy Pomorskiej. Dziś wiemy, że sprawa ta będzie miała swój ciąg dalszy…

Pełniący obowiązki rzecznika prasowego bydgoskiej Straży Miejskiej, kierownik Referatu Kontroli i Analiz Jarosław Wolski poinformował nas, iż tak jak zostało to podane w zamieszczonym na portalu Metropolia Bydgoska Pl. materiale – rozmowa dziennikarza portalu z operatorem numeru alarmowego Straży Miejskiej, została potraktowana jako oficjalne zgłoszenie. W związku z tym sprawa śmieci podrzuconych na chodniku przy ul. Pomorskiej nabrała toku urzędowego, czyli przekazana została właściwemu co do miejsca zdarzenia referatowi Śródmieście.

Tam dowiedzieliśmy się dzisiaj, że temat śmieci pod płotem pomiędzy kamienicami 43 i 47, znany jest strażnikom Straży Miejskiej nie od dziś. Już na początku roku otrzymali oni zgłoszenie o podrzuceniu na chodnik pod płotem tzw. odpadów nietypowych, wielkogabarytowych. Te na skutek interwencji SM w Wydziale Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy i w ratuszowym Wydziale Gospodarki Komunalnej – zostały uprzątnięte.

Temat wrócił tuż przed publikacją na portalu Metropolia Bydgoska Pl. – mówi w rozmowie z nami Dariusz Tomaszewski, starszy inspektor SM w Bydgoszczy. – Nie dalej jak we środę lub w czwartek odnotowaliśmy ponowne pojawienie się śmieci w pasie chodnika przy ul. Pomorskiej 45 i poinformowaliśmy o tym Wydział Zarządzania Kryzysowego UM. W związku ze zgłoszeniem sprawy przez redakcję Metropolii Bydgoskiej Pl., w dniu jutrzejszym (we wtorek) sprawdzimy jaka jest sytuacja na miejscu i skontaktujemy się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że ten, tak jak poprzednio, postawi zadanie firmie „Bydgoszczanka”, i śmieci zostaną wkrótce usunięte.

Powiązane treści