Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H -7 • L -7
-1C
Wt
1C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprzęt elektroniczny znikał z firmy. Zabierali go pracownicy
Policja-Fordon
21.08.2017 | 19:25

Sprzęt elektroniczny znikał z firmy. Zabierali go pracownicy

Zarzut kradzieży usłyszały trzy osoby.

Na zdjęciu: Sprawą zajęli się policjanci z Fordonu.

Fot. Archiwum

Policjanci z Fordonu zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież. Dwaj 25-latkowie i 38-latek okradali swojego pracodawcę.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Fordonu. Ze zgromadzonych przez nich informacji wynikało, że w jednej z firm przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy dochodzi do kradzieży. Z terenu firmy ginął sprzęt elektroniczny. Policjanci wytypowali podejrzewanego. Okazał się nim pracownik firmy. O tej sytuacji został powiadomiony pracodawca.

W piątek funkcjonariusze przeszukali szafkę pracowniczą 38-latka. Wtedy wszystko się potwierdziło. – Mężczyzna ukrywał tam firmowy sprzęt i akcesoria elektroniczne warte ponad 5000 złotych – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP  w Bydgoszczy. Jak się okazało, nie był jedyną osobą zaangażowaną w ten przestępczy proceder. – Do sprawy zostali zatrzymani jeszcze dwaj pracownicy firmy, którzy w szafkach i w mieszkaniu jednego z nich, posiadali skradzione rzeczy – dodaje podkom. Słomski. Wartość sprzętu elektronicznego zabezpieczonego przez policjantów to ponad 10 000 złotych.

Cała trójka (dwóch 25-latków i 38-latek) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszała zarzut kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail