Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSrebrny medal Anny Wierzbowskiej na The World Games 2017
maria-wierzbowska-anna-wierzbowska-lotto-bydgostia-st.jpg
27.07.2017 | 13:56

Srebrny medal Anny Wierzbowskiej na The World Games 2017

Bydgoszczanka była druga na dystansie 500 metrów.

Na zdjęciu: Anna Wierzbowska (z prawej) zdobyła srebrny medal na The World Games.

Fot. Sebastian Torzewski

Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) wywalczyła srebrny medal w wioślarstwie halowym na The World Games 2017. Pierwsze miejsce zajęła Ukrainka, która ustanowiła nowy rekord świata.

Polka uzyskała czas 1:26.8 na 500 metrów w ergometrze wioślarskim. Pierwsza była Olena Buryak, która pobiła rekord świata z czasem 1:24.5. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Cecilia Velin (1:27).

Jestem po pucharach świata i w okresie roztrenowania, więc z dużym niepokojem usiadłam na ergometr. Cieszę się bardzo, że wywalczyłam drugie miejsce – przyznała Wierzbowska w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie mistrzostw.

W środę Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) zdobył złoto na dystansie 2000 metrów w kategorii lekkiej. Polska jak dotąd wywalczyła w The World Games piętnaście medali: trzy złote, pięć srebrnych i siedem brązowych.

The World Games to rozgrywana od 1981 roku międzynarodowa impreza organizowana rok po letnich igrzyskach. Zawody mają na celu wypromowanie sportów, których nie zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich. Wydarzenie znane jest także jako Igrzyska Sportów Nieolimpijskich.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail