Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeStadion w regionie przejdzie renowację. Z uwagi na finały mistrzostw świata U-20
unia solec kujawski-wda świecie_iii liga piłki nożnej_Aleksander Ryska
28.04.2018 | 09:23

Stadion w regionie przejdzie renowację. Z uwagi na finały mistrzostw świata U-20

Obiekt będzie stadionem treningowym podczas młodzieżowego mundialu.

Na zdjęciu: Na stadionie OSiR w Solcu Kujawskim swoje mecze rozgrywają piłkarze trzecioligowej Unii.

Fot. Aleksander Ryska

Stadion piłkarski w Solcu Kujawskim przejdzie renowację – ustaliła MetropoliaBydgoska.pl. Solecki ratusz więcej szczegółów ujawni dopiero pod koniec maja.

Po przyznaniu Polsce prawa organizacji finałów piłkarskich mistrzostw świata U-20 stało się jasnym, że jedna z grup turnieju rozegra swoje mecze na stadionie w Bydgoszczy, a być może odbędzie się na nim jedno ze spotkań fazy pucharowej. Obiekt przy ul. Gdańskiej był już gospodarzem wielu innych pojedynków reprezentacyjnych, a w ubiegłym roku rozegrano na nim trzy mecze finałów mistrzostw Europy U-21 (Portugalia – Serbia, Serbia – Macedonia i Serbia – Hiszpania).

Jednocześnie zgłoszono także obiekty, które dla poszczególnych reprezentacji stanowić będą bazę treningową. Jednym z nich jest wspomniany stadion w Solcu Kujawskim, na którym planowane są prace naprawcze. – Zakres prac remontowych dotyczyć będzie zarówno murawy, jak i trybun – mówi w rozmowie z nami wiceburmistrz Solca Kujawskiego Barbara Białkowska. Jak się dowiedzieliśmy, w maju planowane są przynajmniej dwa spotkania włodarzy gminy z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji, które będą dotyczyły zakresu prac. – Jedno z tych spotkań będzie miało charakter roboczy – dodaje wiceburmistrz Białkowska i podkreśla, że więcej szczegółów będzie znanych pod koniec maja.

Na razie nie wiadomo, jak wiele środków finansowych będzie potrzebnych do przeprowadzenia prac remontowych na stadionie przy ul. Sportowej. – Pewne środki finansowe na tę inwestycję będziemy musieli pozyskać – kończy zastępczyni burmistrza Solca Kujawskiego. Dodajmy, że obok obiektu w Solcu, jako rezerwowe zgłoszono bydgoskie stadiony przy ul. Glinki i Gdańskiej (obiekt boczny).


Podobne wpisy

Powiązane treści