Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 3 • L 3
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStart linii tramwajowej do Fordonu coraz bliżej. Trwają testy swingów
tramwaj Swing Gdańska
12.01.2016 | 13:44

Start linii tramwajowej do Fordonu coraz bliżej. Trwają testy swingów

Już za cztery dni pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego, tramwajowego połączenia do największej bydgoskiej dzielnicy.

Na zdjęciu: Wtorkowe południe - testowany swing na ulicy Gdańskiej.

Fot. nadesłane

W najbliższą sobotę, 16 stycznia uruchomiona zostanie linia tramwajowa do Fordonu. Tymczasem na ulicach miasta trwają testy nowych pojazdów, które będą ją obsługiwały.

We wtorkowe południe jeden ze swingów był widziany na ulicy Gdańskiej. Jeden z naszych czytelników uchwycił tramwaj wyprodukowany przez Pesę na wysokości Muzeum Okręgowego. Będzie tam na co dzień przejeżdżała część swingów, która zostanie oddelegowana na linię nr 10 łączącą pętlę w Lesie Gdańskim z fordońskim osiedlem Niepodległości.

Jak już informowaliśmy, w dniu premiery nowej linii na pętli Przylesie odbędzie się oficjalne otwarcie. Nie ma zabraknąć atrakcji, a także okolicznościowego tortu przygotowanego przez władze miasta. Więcej informacji na temat wydarzeń towarzyszących uruchomieniu trasy do Fordonu można przeczytać [TUTAJ].

Budowa linii tramwajowej do Fordonu wraz z zakupem taboru – dwunastu niskopodłogowych swingów – kosztowała ponad 400 milionów złotych.

Powiązane treści