Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
10C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStartuje połączenie na Hel. Co przygotowała Arriva?
pociąg, Arriva, Hel - ST
24.06.2016 | 14:22

Startuje połączenie na Hel. Co przygotowała Arriva?

Pierwszy pociąg z Bydgoszczy na Hel pojedzie już w sobotę.

Na zdjęciu: W piątek Arriva zorganizowała konferencję na bydgoskim dworcu PKP.

Fot. ST

Już w sobotę, 25 czerwca zainaugurowane zostanie połączenie kolejowe Arrivy między Bydgoszczą a Helem. Słoneczny Patrol – bo tak będzie nazywał się pociąg pokonujący trasę nad morze – będzie kursował codziennie.

W piątek w pociągu na peronie 3a bydgoskiego dworca przedstawiciele przewoźnika oraz władz województwa i miasta zaprezentowali szczegóły połączenia. Pierwszy pociąg z Bydgoszczy na Hel wyjedzie w sobotę o godzinie 7:09. Następnie zatrzyma się na dwudziestu stacjach pośrednich (m.in. w Gdańsku o 9:16), a do celu dotrze o godzinie 11:11. W drogę powrotną wyruszy o 15:37. Podróżni będą mogli korzystać także ze składów „Parawan” i „Leżak”, które między 11:38 a 15:14 wozić będą ich między Helem a Władysławowem, przez m.in. Juratę, Jastarnię czy Chałupy.

Bilet normalny w jedną stronę w relacji Bydgoszcz Gł. – Hel będzie kosztował 44 (pon.-czw.) lub 49 zł (pt.-niedz.), a do Trójmiasta – 39 i 44 zł. Przewoźnik zaplanował także promocje. 15% zniżką objęte będą rodziny oraz osoby kupujące jednocześnie bilet w obie strony.

Podczas piątkowej konferencji obecna była  rodzina Łopacińskich, która opowiedziała o swojej podróży dookoła świata i zaprezentowała wystawę zdjęć. Zastępca prezydenta miasta, Anna Mackiewicz, wyraziła za to nadzieję, że połączenie zachęci osoby znad morza lub z innych części kraju, aby wybrać się do Bydgoszczy.

Powiązane treści