Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISter na Bydgoszcz rozpoczęty!
Ster na Bydgoszcz przekazany!
18.06.2016 | 21:20

Ster na Bydgoszcz rozpoczęty!

Na zdjęciu: Ster przekazany - Ster otwarty!

Fot. Stanisław Gazda

Przed południem były niezwykle emocjonujące wyścigi Smoczych Łodzi, ale tak naprawdę Ster na Bydgoszcz rozpoczął się popołudniu – od przekazania przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy koła sterowego kapitan tegorocznej edycji  Marcie Sziłajtis-Obiegło, oraz od wielkiej parady rzeką Brdą  jednostek pływających.

Marta Sziłajtis-Obiegło zawitała do Bydgoszczy mając za sobą dopłynięcie do sześciu kontynentów, samotne pokonanie trzech oceanów, przepłynięcie ponad 60 tysięcy mil morskich i uczestnictwo w kobiecych regatach dookoła świata. Mając zaledwie 23-lata samotnie opłynęła kulę ziemską, stając się najmłodszą Polką z takim osiągnięciem. A rok później żeglowała już za kręgiem polarnym.

Kapitan SnB tradycyjnie otrzymała także swoją karykaturę i pytanie od Rafała Bruskiego: „Jak spisują się mężczyźni na pokładzie, gdy dowodzi nimi kobieta”?

-Przekazuję Pani Kapitan to koło sterowe, a zaraz potem ruszamy na paradę – IX Ster na Bydgoszcz uważam za otwarty! – ogłosił Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, że wyścig Smoczych Łodzi wygrała ekipa Rodźko Team, która pokonała CWZS Zawisza, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Pracodawców Pomorza i Kujaw. Kolejne miejsca zajęły zespoły Przystani Bydgoszcz i Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Koniecznie obejrzyjcie FOTORELACJĘ ze Steru na Bydgoszcz.

Powiązane treści