Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 14 • L 14
11C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleStomatolog został zatrzymany przez policję. Usłyszał… ponad siedem tysięcy zarzutów
policja w akcji_1200x800
21.11.2017 | 17:54

Stomatolog został zatrzymany przez policję. Usłyszał… ponad siedem tysięcy zarzutów

Mężczyzna oszukał NFZ na ponad 700 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Policjanci prowadzili śledztwo przez dwa lata.

Fot. archiwum

W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Krzysztofa B. – stomatologa, prowadzącego od lat gabinet lekarski. Mężczyzna oszukał NFZ na kilkaset tysięcy złotych.

– Wymienionemu przedstawiono łącznie 7109 zarzutów popełnienia czynów polegających na tym, że prowadząc działalność gospodarczą w postaci przychodni stomatologicznej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów – informuje prokuratura. Mężczyzna wykazywał niewykonane świadczenia stomatologiczne, za które następnie otrzymywał refundację od  Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zarzuty dotyczą działalności między styczniem 2006 roku a końcem 2014 roku i są efektem prowadzonego od dwóch lat śledztwa. Policjanci przesłuchali ponad tysiąc osób, gromadząc materiał dowodowy w ponad 84 tomach akt.  Łączna kwota oszacowanej szkody powstałej na rzecz Kujawsko Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy z tytułu przestępczej działalności Krzysztofa B. to ponad 712 tysięcy złotych.

Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora – nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, odmawiając składania wyjaśnień. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Krzysztofa B. środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu. Z uwagi na wysokości wyrządzonej szkody zastosowano również zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar o charakterze majątkowym w łącznej kwocie 340 000 zł. Będące przedmiotem zarzutów przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści