Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStrażacy sprawdzili skład powietrza. Chmura amoniaku dotarła nad Bydgoszcz
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (46)
05.04.2017 | 11:56

Strażacy sprawdzili skład powietrza. Chmura amoniaku dotarła nad Bydgoszcz

Na zdjęciu: Nieprzyjemny zapach czuć w różnych częściach miasta.

Fot. SG

Od rana w Bydgoszczy czuć było zapach amoniaku. Strażacy potwierdzili, że ta substancja znalazła się w powietrzu, lecz uspokajają, że nie ma żadnego zagrożenia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieprzyjemny zapach w Bydgoszczy. Na kilku osiedlach

Bydgoscy strażacy zbadali południową część miasta. W działaniach brało udział osiem zastępów straży pożarnej.  – Nasze pomiary na terenie miasta wskazały, ze zapach amoniaku był w wyższych warstwach atmosfery. Na poziomie ziemi nie wykazano żadnych zawartości amoniaku. Chmura amoniaku przenosi się w górnych warstwach chmur – informuje dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.

Strażacy uspokajają, że nie ma żadnego zagrożenia na terenie miasta. Wykryte tężenie amoniaku nie stanowi żadnego zagrożenia. Jednak nieprzyjemny zapach może być jeszcze odczuwalny przez dłuższy czas. – Dokonujemy jeszcze dwóch pomiarów w północnej części miasta – mówią strażacy.

Skąd mógł pochodzić drażniący zapach? – Nie jesteśmy w stanie określić źródła tego zapachu. Prawdopodobną przyczyną mogła być emisja amoniaku w zakładach celulozy w Świeciu – odpowiada  dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.

Podobne wpisy

Powiązane treści