Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeStreet Workout na Okolu już działa! Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu [ZDJĘCIA]
16.07.2016 | 18:33

Street Workout na Okolu już działa! Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu [ZDJĘCIA]

Na Placu Chełmińskim do niedawna jedyną atrakcją była piaskownica. Od dziś dumą Okola jest Street Workout.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

16 lipca na Okolu otwarty został pierwszy profesjonalny plac do Street Workout. Zadanie sfinansowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzedniej edycji programu zagłosowało na ten projekt ponad 1200 bydgoszczan. Autorem projektu była drużyna „Street Workout Bydgoszcz”.

Miejsce do ćwiczeń znajduje się na placu o wymiarach około 11,5 na 13 metrów we wschodniej części Placu Chełmińskiego. Pod rozmieszczonymi urządzeniami zastosowano materiały minimalizujące ryzyko urazów w razie upadku. Członkowie Stowarzyszenia Street Workout Bydgoszcz zaprojektowali sposób urządzenia placu: ławeczkę do ćwiczeń mięśni brzucha, drabinki, poręcze gimnastyczne, rury gimnastyczne, kółka gimnastyczne na linach. Przygotowali też atrakcyjne otwarcie.

Specjalnie na tę okazję drużyna „Street Workout Bydgoszcz” zaprezentowała pokaz swoich umiejętności. Na nowym placu pokazali się także zaproszeni pasjonaci Street Workout z innych miast. Był tort, a dla chętnych otwarty trening prowadzony przez doświadczonych instruktorów Street Workout Bydgoszcz.

Budowę placu zabaw sfinansowano przede wszystkim ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt wygrał też w drugiej edycji konkursu „ I ty odmień swoją okolicę” organizowanego przez Centrum Handlowe „RONDO”. Dzięki temu otrzymał on dodatkowe dofinansowanie od organizatora w wysokości 10 tysięcy złotych. Całkowity koszt budowy placu to 60 tysięcy złotych.  Stowarzyszenie Street Workout Bydgoszcz powstało wiosną w 2015 roku. W ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego jego członkowie zgłosili projekt budowy pierwszego profesjonalnego placu sportowego do Street Workout’u na osiedlu Okole. Aktualnie stowarzyszenie prowadzi regularne zajęcia sportowe na zaprojektowanym i skonstruowanym przez siebie profesjonalnym, kompletnym sprzęcie do Street Workout. Ten rodzaj sportu określa się zazwyczaj jako treningi siłowe oparte o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Posłuchajcie relacji dźwiękowej z wydarzenia na bydgoskim Okolu:

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail