Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeStrefa rodzica w szpitalu Jurasza
BYDGOSZCZ_PRZED_REMONTEM02
02.12.2015 | 13:08

Strefa rodzica w szpitalu Jurasza

Na zdjęciu: Już niedługo to miejsce będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Fot. materiały prasowe

Jeszcze w tym roku ponury hol znajdujący się przed wejściem na Oddział Kliniczny Chirurgi Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy zmieni się nie do poznania! Powstanie tam XII Strefa Rodzica stworzona przez wolontariuszy, pracowników firmy Budimex.

Ma być to miejsce, w którym rodzice będą mogli przebywać ze swoimi dziećmi w odpowiednich warunkach. Pojawią się tam meble dopasowane do potrzeb obu tych grup, a przede wszystkim składane łóżka dla opiekunów, którzy będą chcieli spędzić noc przy łóżku swojego chorego dziecka. Pieniądze na remont pomieszczenia oraz zakup artykułów pochodzą z ogólnopolskiego programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Bydgoszcz jest dwunastym miastem zakwalifikowanym do udziału w akcji. Główną ideą projektu, prowadzonego przez firmę Budimex SA., jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci i ich opiekunów do wspólnego przechodzenia przez proces leczenia małych pacjentów. Takie działanie promuje także ideę stałego uczestniczenia rodziców w powrocie do zdrowia ich dzieci, dzięki któremu najmłodsi są bardziej pewni siebie i ufni wobec poleceń lekarzy. Niestety taka obecność często jest niemożliwa ze względu na złe warunki panujące w szpitalach. Program nie tylko zwraca uwagę na ten problem, ale przede wszystkim rozwiązuje go poprzez tworzenie specjalnych przestrzeni w polskich ośrodkach zdrowia.

Powiązane treści