Bydgoszcz
6C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 6 • L 6
14C
Pt
17C
Sob
21C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudencki Nobel 2016
SNpl
14.03.2016 | 15:11

Studencki Nobel 2016

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego konkurs

Fot. materiały prasowe

Jesteś studentem, który oprócz dobrych wyników w nauce ma również inne osiągnięcia i wciąż chce się rozwijać? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to zobacz co powinieneś zrobić.

To właśnie Ty masz niepowtarzalną szansę zdobycia tytułu najlepszego studenta w kraju. Aby tak się stało, musisz wziąć udział w konkursie Studencki Nobel 2016 organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Patroni konkursu to m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rodziny, Nauki i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Studencki Nobel odbywa się już po raz ósmy i swoim zasięgiem obejmuje wszystkie województwa w Polsce. Jest to przede wszystkim konkurs osiągnięć, w którym uczestnicy nie muszą pisać żadnych dodatkowych prac. Liczą się już uzyskane osiągnięcia. Celem konkursu jest wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do końca marca. Chętne osoby muszą wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.studenckinobel.pl

O tytuł najlepszego studenta w Polsce mogą powalczyć studenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Tryb studiów (stacjonarne, zaoczne) oraz rodzaj uczelni (państwowa, prywatna) nie ma znaczenia. Istotna jest średnia ocen. W konkursie wystartować może każdy student, który uzyskał łącznie, ze wszystkich zamkniętych semestrów na danym poziomie studiów, na pierwszym kierunku studiów, średnią ocen równą minimum 80% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej uczelni, a na pozostałych kierunkach minimalną średnią ocen równą 70% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej uczelni.

Powiązane treści