Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudent Collegium Medicum na podium ogólnopolskiego konkursu
Collegium Medicum, Jagiellońska - LG (4)
07.06.2016 | 06:47

Student Collegium Medicum na podium ogólnopolskiego konkursu

Żaden egzamin nie okazał się dla niego zbyt trudny.

Na zdjęciu: Wawrzyniec dobrze rozpoczął swoją dalszą przygodę z uczelnią.

Fot. Leszek Grabowski (archiwum)

Wawrzyniec Skoczylas dopiero pierwszy rok studiuje na Collegium Medicum, a już ma za sobą ogromny sukces. Student kierunku lekarskiego zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea.

W rywalizacji udział brali studenci kierunków lekarskich z 11 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Konkurs, odbywający się w dniach 3-5 czerwca we Wrocławiu, składał się z dwóch części. Studenci musieli zdać egzamin praktyczny, jak i testowy. Pierwszy z nich polegał na identyfikacji 30 szczegółów anatomicznych (szpilek) na preparatach utrwalonych w formalinie i 40 szczegółów anatomicznych na obrazach RTG, CT i MRI. Natomiast egzamin testowy zawierał łącznie 90 pytań: 80 jednokrotnego wyboru i 10 wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.

Powiązane treści