Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportStuntGP już w ten weekend. Pokażą, co można robić na motocyklu
stunggp
01.07.2016 | 08:45

StuntGP już w ten weekend. Pokażą, co można robić na motocyklu

Impreza odbędzie się na parkingu przy CH Auchan.

Na zdjęciu: fragment plakatu promującego imprezę.

Fot. mat. prasowe

Już w ten weekend odbędzie się kolejne edycja StuntGP. Motocykliści zjadą do Bydgoszczy, aby zaprezentować efektowne akrobacje.

Impreza organizowana od 2009 roku odbędzie się na parkingu przy CH Auchan. Na piątek zaplanowano zapisy zawodników oraz trening. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w sobotę o godzinie 11. Następnie odbędą się półfinały (trzy grupy po ośmiu zawodników i jedna z czterema) oraz pokaz stuntu na kładzie Leo Stunt, Vespa Show, pokazy ratownictwa oraz prezentacja motoambulansu.

Niedzielna część rozpocznie się ok. 12, gdy po prezentacji plac zawodów będzie otwarty dla publiczności. W kolejnych godzinach odbywać będą się finały (wystartuje w nich piętnastu zawodników), a w ich przerwie – pokazy i prezentacje. Najlepsza piętnastka przejdzie do następnej rundy, która odbędzie się w listopadzie w Dubaju, gdzie poznamy nowego mistrza świata.

Na liście startowej znajduje się 28 zawodników, w tym pięciu Polaków – Marcin Głowacki, Paweł Karbownik, Ernest Komorowski, Dawid Nowak, Dawid Olczyk.

Stunt motocyklowy polega na wykonywaniu akrobacji kaskaderskich na motocyklu. Zawodnicy popisują się m.in. jazdą na przednim lub tylnym kole, palenie opony czy jazdą bokiem przy jednoczesnym poślizgu tylnego koła.

Powiązane treści