Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiStworzono specjalną ławkę dla karmiących matek. Czy podobna powinna pojawić się w Bydgoszczy? [SONDA]
img-20160808-wa0001-636063292676933103_570_320
18.09.2016 | 17:04

Stworzono specjalną ławkę dla karmiących matek. Czy podobna powinna pojawić się w Bydgoszczy? [SONDA]

Czegoś takiego na świecie jeszcze nie było.

Na zdjęciu: Matka korzystająca z ławki.

Fot. oficjalna strona miast Hum na Sutli (www.humnasutli.hr)

W niewielkiej miejscowości w Chorwacji powstała pierwsza ławka przystosowana do potrzeb mam, które pragną nakarmić lub przewinąć swoje małe dziecko w przerwie spaceru po parku. Czegoś takiego na świecie jeszcze nie było.

Stworzenie takiego miejsca to pomysł zainicjowały przez działaczki chorwackiej grupy wsparcia dla matek karmiących piersią HUGPD. Specjalna ławka ma nie tylko ułatwić życie karmiącym piersią mamom, ale również pomóc kobietom poczuć się akceptowanymi w przestrzeni publicznej.

Drewniana ławka ma wygodne siedzisko. Obok niego znajduje się przewijak z miękką matą, a nad ławką jest daszek, który ma ochronić dziecko od deszczu czy zbyt intensywnego słońca.

Ławkę ufundowały lokalne władze. Postawiono ją w parku w pobliżu szkoły podstawowej w Hum na Sutli. Ławka dedykowana kobietom z małymi dziećmi pojawiła się tam podczas Światowego Tygodnia Karmienia Piersią.

Czy taka ławka powinna pojawić się w Bydgoszczy?

Zobacz rezultat


Powiązane treści