Bydgoszcz
16C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 16 • L 16
21C
Sr
28C
Czw
19C
Pt
20C
Sob
22C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate. Zdobył medale mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]
Nasza ekipa
20.12.2016 | 12:28

Sukces Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate. Zdobył medale mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]

Mistrzowski turniej odbył się w Wałbrzychu.

Na zdjęciu: Zawodnicy OYAMA Karate z trofeami.

Fot. nadesłane

W końcówce listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group. Z sukcesami w zawodach wystartował Bydgoski Klub OYAMA Karate.

Mistrzostwa odbyły się w ostatni weekend listopada w Wałbrzychu i wzięło w nich udział ponad 500 zawodników z 14 państw. Honorowym gościem zawodów był stojący na czele światowej organizacji Kyokushin Kai KanTezuka Group Kancho Toru Tezuka 9 Dan oraz jego zastępca Yoshimichi Mori 8 Dan z Japonii.

Wicemistrzem kontynentu  w semi-knockdown został bydgoszczanin Daniel Domek, który w drodze do finału pokonał wszystkich rywali przed czasem, a w decydującej batalii uległ bardziej doświadczeniu zawodnikowi z Gruzji. Sonia Gackowska wystartowała w aż trzech konkurencjach. W Kobudo zdobyła srebrny medal, w Kata – brązowy, a w semi-knockdown – także brązowy, pokonując przed czasem inną zawodniczkę z Polski.

Sportowcom z bydgoskiego klubu towarzyszyły pełne optymizmu i zaangażowania Roksana Zaćmińska i Elżbieta Gackowska – mama Soni oraz trener Sławomir Posłuszny 4 Dan.  Prezes OYAMA Polskiej Federacji – Hanshi Jan Dyduch 8 Dan wysoko ocenił poziom zawodów i przygotowanie zawodników. Zadowolenia z postawy podopiecznych nie krył Posłuszny. – Ciężkie treningi i systematyczna praca dały efekty! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego największego dotychczas sukcesu naszego klubu. Wyjazd wspierała Rada Rodziców przy MDK nr 5, w którym to zaczynali swoją przygodę z karate Daniel i Sonia.

Podobne wpisy

Powiązane treści