Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSukces bydgoskiej policji. Zabezpieczono duże ilości narkotyków, są zatrzymani [ZDJĘCIA]
zabezpieczone narkotyki_ KWP Bydgoszcz (4)
28.09.2018 | 19:38

Sukces bydgoskiej policji. Zabezpieczono duże ilości narkotyków, są zatrzymani [ZDJĘCIA]

Policja zapowiada, że cała sprawa ma charakter rozwojowy.

Na zdjęciu: Zabezpieczone narkotyki znajdowały się w jednym z mieszkań na Szwederowie i były ukryte w beczce.

Fot. KWP Bydgoszcz

Duży sukces bydgoskich kryminalnych. Podczas akcji na Szwederowie zabezpieczyli duże ilości narkotyków. W sprawie zatrzymano sześć osób.

Policjanci śledztwo w tej sprawie prowadzili od kilku miesięcy. – Podczas akcji zabezpieczono ponad 4 kilogramy marihuany i 20 amfetaminy, z których można przygotować łącznie 4162 tzw. „działki” narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych – informuje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Trzej zatrzymani mężczyźni (34-, 22- i 21-latek) usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a pozostali odpowiedzą za ich posiadanie. Jak informują śledczy, wszyscy zatrzymani mają od 20 do 35 lat.

Podczas zatrzymania, wszyscy posiadali narkotyki w różnych ilościach. – Mężczyźni byli ponadto związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich – mówi podkom. Kowalska. Policjanci odkryli prawdziwy „łup” w jednym z mieszkań na Szwederowie. Tam ujawniono paczki suszu roślinnego, które został ukryte w jednej z plastikowych beczek. – Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to ponad 4 kg marihuany, ponadto zabezpieczono ponad 20 g amfetaminy – dodaje przedstawicielka biura prasowego KWP.

21-, 22- i 34-latek decyzją sądu trafili za kratki i spędzą tam najbliższe dwa miesiące. Pozostałych trzech zatrzymanych objęto dozorem, a policjanci zapewniają że to nie koniec. – Sprawa ma charakter rozwojowy – kończy podkom. Lidia Kowalska.

Powiązane treści