Bydgoszcz
22C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 24 • L 18
16C
Czw
18C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesSukces PESY. Link dla Deutsche Bahn otrzymał dopuszczenie do ruchu na niemieckich torach!
link-deutsche-bahn-pesa-db
31.05.2018 | 13:51

Sukces PESY. Link dla Deutsche Bahn otrzymał dopuszczenie do ruchu na niemieckich torach!

PESA otrzymała decyzję Niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego

Na zdjęciu: Tak prezentuje się Link dla Deutsche Bahn!

Fot. PESA Bydgoszcz

PESA Bydgoszcz poinformowała o uzyskaniu homologacji EBA dla spalinowych zespołów trakcyjnych produkowanych na zlecenie Deutsche Bahn. Pojazdy zostały dopuszczone do ruchu na terenie Niemiec.

Niemiecki Urząd Transportu Kolejowego EBA wydał decyzję o dopuszczeniu dwuczłonowych Linków 30 maja – po przeprowadzonych wcześniej pozytywnie zakończonych badaniach i testach, które stanowiły podstawę do złożenia przez bydgoskiego producenta dokumentów niezbędnych do uzyskania homologacji.

Brak dopuszczenia do ruchu był największym problemem w wypełnieniu jednego z najważniejszych kontraktów PESY. Jak informowaliśmy wcześniej, producent spodziewał się uzyskania homologacji jeszcze w maju. Teraz, gdy Linki mają już dopuszczenie na niemieckie tory, PESA będzie mogła rozpocząć dostawy pociągów dla DB Regio – spółki wchodzącej w skład grupy Deutsche Bahn.


CZYTAJ WIĘCEJ: PESA w końcu wyśle Linki do Deutsche Bahn. W puli kontraktu ponad miliard euro


Realizacja kontraktu wartego ponad miliard euro pomoże bydgoskiej firmie pokonać niedawne problemy. W miniony piątek PESA uzgodniła umowę z nowym inwestorem – całość akcji spółki ma przejść Państwowy Fundusz Rozwoju. Finalizacja transakcji ma nastąpić po uzgodnieniach pakietu finansowego z wierzycielami, czyli nie wcześniej niż w połowie przyszłego miesiąca.

PESA Link to produkowany od 2012 roku spalinowy zespół trakcyjny, wyposażony w silniki nowej generacji spełniające wymagania w zakresie emisji spalin. System sterowania umożliwia jazdę w trakcji wielokrotnej do trzech pojazdów. Pociągi wyposażone są w nowoczesny system informacji pasażerskiej składający się z wyświetlaczy i automatycznego zapowiadania stacji wykorzystującego sygnał GPS. Pojazdy są wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W styczniu 2014 roku PESA zakończyła dostawy 31 Linków na rynek czeski, w 2016 dostarczyła pierwsze składy dla niemieckiego przewoźnika NEB; m.in. do obsługi linii Berlin – Kostrzyn nad Odrą. W Polsce pierwsze Linki otrzymało województwo zachodniopomorskie, a kolejne pojazdy eksploatują województwa lubuskie, dolnośląskie i wielkopolskie. Produkcja obejmuje pojazd jedno, dwu, trzy i cztero-członowe, w zależności od wymagań zamawiającego.


Powiązane treści