Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 22 • L 22
20C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSukces sztabu WOŚP w Chinach. Zebrał prawie 21 tysięcy złotych
Serduszka, WOŚP, - LG
26.01.2017 | 13:25

Sukces sztabu WOŚP w Chinach. Zebrał prawie 21 tysięcy złotych

Na zdjęciu: Darczyńcy w Chinach również otrzymywali czerwone serduszka.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Utworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szanghaju okazało się strzałem w dziesiątkę! Pomysłodawcami i organizatorami byli muzycy zespołu ROAN. Dzięki ich działaniom konto WOŚP zostało zasilone o prawie 21 tysięcy złotych. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Sztab WOŚP w Chinach. Za sprawą bydgoskiego zespołu

Właśnie taką sumę udało się zebrać podczas zbiórki w Chinach. W dniu finału, 15 stycznia, grupa ROAN zagrała w Szanghaju dwa koncerty adresowane przede wszystkim do Polaków mieszkających w Chinach. – Od początku chcieliśmy zagrać przede wszystkim dla Polonii. Chińczycy są dość nieufni wobec wszelkich akcji charytatywnych, ale spora ich grupa również pojawiła się na koncercie – podkreśla lider zespołu ROAN Andrzej Man.

– Cennym dla nas był fakt, że tamtejsza Polonia dzięki naszemu koncertowi spotkała się w jednym miejscu w taki licznym gronie. Polaków jest w Chinach bowiem niewielu, a w naszej akcji WOŚP uczestniczyło ich ok. 80. Przyjechali do Szanghaju z różnych części Chin i bardzo zaangażowali się w całą akcję. Jeden z dość majętnych Polaków, który nie mógł być z nami, ofiarował na orkiestrową aukcję tygodniowy pobyt w jednym ze swoich domów z limuzyną i kierowcą do dyspozycji. Atrakcja ta została zlicytowana na ok. 6 tys. zł. Niezwykła atmosfera panowała też w Polskiej Szkole w Szanghaju, gdzie zagraliśmy kilka godzin wcześniej. Odwiedziliśmy również naszych przyjaciół w Ningbo, gdzie podczas spotkania z chińskimi studentami opowiadaliśmy o idei WOŚP i efektach akcji – mówi Andrzej Man.

Materiał wideo z finału WOŚP w Chinach zobaczyć można na fanpage’u zespołu ROAN.

Powiązane treści