Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces Wojciechowskiego na zakończenie Diamentowej Ligi. Wystartował też Lewandowski
paweł wojciechowski - st
25.08.2017 | 10:05

W czwartek bydgoszczanie rywalizowali w Zurychu.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski udanie zakończył starty w tym sezonie Diamentowej Ligi.

Paweł Wojciechowski zajął drugie miejsce podczas konkursu skoku o tyczce w finale Diamentowej Ligi, który odbył się w czwartek w Zurychu. Na tym samym stopniu podium stanął Piotr Lisek .

Polacy do wysokości 5,73 m skakali bezbłędnie, następnie pokonali też 5,80 m. Znacznie gorzej spisał się m.in. rekordzista świata Renaud Laviellenie, który nie oddał ani jednej skutecznej próby. Lepszy od biało-czerwonych okazał się jedynie mistrz świata Sam Kendricks, który najpierw w ostatniej szansie poradził sobie z 5,80, a następnie także z 5,87. Za zajęcie drugiego miejsca Wojciechowski wygrał 15 tysięcy dolarów.

W biegu na 1500 m dziewiąty był Marcin Lewandowski, który przybiegł z czasem 3:36.02. 1 września bydgoszczanin wystartuje w drugim z finałów Diamentowej Ligi, tym razem na 800 metrów.