94% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 0 • L 0
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces zawodnika Lotto-Bydgostii. Został wicemistrzem świata
lotto_bydgostia_przystań_pit1233
13.02.2017 | 12:38

Sukces zawodnika Lotto-Bydgostii. Został wicemistrzem świata

Krzysztof Pikulski przywiózł srebrny medal z Bostonu.

Na zdjęciu: Dla Krzysztofa Pikulskiego to drugi medal mistrzostw świata.

Krzysztof Pikulski został wicemistrzem świata w wiosłowaniu na ergometrze. Słabowidzący zawodnik Lotto-Bydgostii wywalczył medal podczas czempionatu rozgrywanego w Bostonie.

Pikulski na dystansie 1000 m uzyskał czas 3.06,1. Lepszy od niego był tylko Słoweniec Milan Lacković, a na trzecim miejscu uplasował się inny reprezentant tego kraju, Vladimir Hrasko.

Dla podopiecznego Kazimierza Fiuta jest to drugi medal mistrzostw świata. Wcześniej na swoim koncie miał już złoto, a także 1. i 3. miejsce w mistrzostwach Europy.