Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -2 • L -2
2C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesSundecki oficjalnie oddane. „To pionierski kontrakt”
sundeck wstęga
14.01.2016 | 09:29

Sundecki oficjalnie oddane. „To pionierski kontrakt”

W środę w Warszawie uroczyście zakończono dostawę Sundecków.

Na zdjęciu: Podczas uroczystości przecięto wstęgę.

Fot. mat. prasowe

Oficjalnie zakończono dostawę Sundecków dla Kolei Mazowieckich. W środę odbyły się uroczystości na jednym z warszawskich dworców.

Odbiory pojazdów wyprodukowanych przez Pesę zrealizowano do 30 grudnia, a w środę na peronie czwartym dworca Warszawa Wschodnia uroczyście zakończono dostawę. Sundecki wyjadą na trasy w połowie stycznia. Będą obsługiwać m.in. przyspieszone połączenia do Radomia czy Skierniewic.

–  To niezwykle ważny dzień dla transportu kolejowego na Mazowszu. Realizacja tak dużego i pionierskiego kontraktu nie pozostawia wątpliwości, że Koleje Mazowieckie wiodą pierwszeństwo w kraju jako najnowocześniejszy regionalny przewoźnik kolejowy – powiedział członek zarządu województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski.

Sundecki to pierwsze składy typu „push-pull” zaprojektowane i zbudowane w Polsce. W wagonie sterowniczym  jest 85 miejsc siedzących, a w środkowym – 130. Pojazd składa się z lokomotywy elektrycznej Gama oraz maksymalnie sześciu wagonów środkowych i może osiągnąć prędkość do 160 km/h. Uroczyście zakończony w środę kontrakt zakładał dostarczenie 24 pojazdów i był warty 267 mln złotych, z czego 170 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail