Bydgoszcz
12C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 12 • L 12
19C
Sr
22C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
19C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚwiąteczne ozdoby na Starym Rynku zniszczone. Przez młodych ludzi [WIDEO]
12.12.2016 | 20:31

Świąteczne ozdoby na Starym Rynku zniszczone. Przez młodych ludzi [WIDEO]

Straty oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Grupa 19-latków spędzająca piątkową noc w centrum miasta postanowiła bliżej zapoznać się z zamieszczonymi tam iluminacjami świątecznymi. Ich zachowanie zobaczył pracownik monitoringu miejskiego.

Na nagraniu widoczne były cztery osoby. Jeden z mężczyzn znajdujących się w tym gronie zerwał bombkę ze świątecznie przystrojonej bramy na ulicy Mostowej. Następnie zaczął kopać ją jak piłkę.

Zgłoszenie o akcie wandalizmu dotarło do dyżurnego z komisariatu na bydgoskim Szwederowie około godziny 2:20. Na miejsce wysłano patrol policji. Funkcjonariusze zobaczyli opisywaną grupkę na ulicy Gdańskiej. – Mężczyzna zapytany o ten fakt przyznał, że zerwał bombkę i wskazał miejsce, gdzie ją wyrzucił. Bombka została zabezpieczona do prowadzonej sprawy – informuje st. Asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy

W sobotę okazało się, że ta sama grupa osób odpowiada również za zniszczenie renifera ulokowanego na Starym Rynku. Dwoje nastolatków weszło na iluminację i urwało rogi zwierzęciu. Dokonali tego dwie godziny przed zerwaniem bombki, co potwierdzają nagrania monitoringu.

19-latkowie odpowiedzą za zniszczenie mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Straty oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Powiązane treści