Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L 0
-1C
Pon
-5C
Wt
-2C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwiatowe Dni Młodzieży tematem spotkania w urzędzie wojewódzkim
ŚDM1
13.04.2016 | 13:40

Światowe Dni Młodzieży tematem spotkania w urzędzie wojewódzkim

Wojewoda będzie przewodniczył zespołowi ds. ŚDM.

Na zdjęciu: W urzędzie wojewódzkim doszło do spotkania ws. ŚDM.

Fot. mat. prasowe

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Polsce. W tym tygodniu przedstawiciele najważniejszych służb i instytucji w województwie rozmawiali na temat gotowości regionu.

We wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do spotkania zespołu ds. koordynacji i obiegu informacji w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W zebraniu uczestniczyli koordynatorzy diecezjalni, przedstawiciele służ mundurowych oraz urzędów, a także PKP.

Celem spotkania było określenie zasad współpracy i koordynacji działań wszystkich służb i instytucji. W efekcie rozmów zdecydowano o powołaniu formalnego zespołu pod przewodnictwem wojewody Mikołaja Bogdanowicza. – Posiedzenia zespołu mają odbywać się cyklicznie aż do zakończenia uroczystości związanych z ŚDM na terenie kraju – informuje Jarosław Jakubowski, rzecznik prasowy wojewody.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 27-31 lipca 2016 roku.

Powiązane treści