Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwiatowe Dni Młodzieży tematem spotkania w urzędzie wojewódzkim
ŚDM1
13.04.2016 | 13:40

Światowe Dni Młodzieży tematem spotkania w urzędzie wojewódzkim

Na zdjęciu: W urzędzie wojewódzkim doszło do spotkania ws. ŚDM.

Fot. mat. prasowe

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Polsce. W tym tygodniu przedstawiciele najważniejszych służb i instytucji w województwie rozmawiali na temat gotowości regionu.

We wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do spotkania zespołu ds. koordynacji i obiegu informacji w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W zebraniu uczestniczyli koordynatorzy diecezjalni, przedstawiciele służ mundurowych oraz urzędów, a także PKP.

Celem spotkania było określenie zasad współpracy i koordynacji działań wszystkich służb i instytucji. W efekcie rozmów zdecydowano o powołaniu formalnego zespołu pod przewodnictwem wojewody Mikołaja Bogdanowicza. – Posiedzenia zespołu mają odbywać się cyklicznie aż do zakończenia uroczystości związanych z ŚDM na terenie kraju – informuje Jarosław Jakubowski, rzecznik prasowy wojewody.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 27-31 lipca 2016 roku.

Powiązane treści