Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości z bogactwem propozycji
Tydzien przedsiębiorczości
11.11.2017 | 10:39

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z bogactwem propozycji

Na zdjęciu: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości trwał będzie od 13-19 listopada.

Fot. Stanisław Gazda

Od 13-19 listopada trwał będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W Bydgoszczy, 14 listopada, odbędzie się konferencja dla początkujących przedsiębiorców. Właśnie konferencja dotycząca START-UPów zainauguruje całe wydarzenie.

Ale nie tylko bydgoszczanie i nie tylko przedsiębiorcy – mieszkańcy całego regionu będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach skierowanych także do osób poszukujących zatrudnienia i zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Jak radzić sobie na rynku pracy i być dobrym przedsiębiorcą oraz skąd czerpać inspiracje na zawodowy rozwój? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznać będzie można już przyszłym tygodniu.

Łącznie przygotowano 75 wydarzeń w kilku miastach, w tym m.in. aż 34 przedsięwzięcia zorganizowane w Bydgoszczy, 5 wydarzeń w Świeciu oraz 3 w Inowrocławiu, gdzie odbędą się warsztaty z doradcą zawodowym „Droga do przedsiębiorczości”.

Ciekawym punktem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie, konferencja „Kobiety w IT”, organizowana 17 listopada w hotelu City przez firmę Nokia we współpracy z BARR. Celem konferencji jest propagowanie nauk ścisłych i informatycznych wśród kobiet, a także przełamywanie stereotypów, że zawody techniczne skierowane są tylko do mężczyzn. Kobiety będą mogły przekonać się o atrakcyjności pracy w technologiach informatycznych.

18 listopada swoje podwoje otworzą niektóre regionalne firmy. W ramach „Soboty z przedsiębiorcą” zobaczyć będzie można jak wygląda siedziba potencjalnego pracodawcy, ale będzie to też wydarzenie dla osób, które szukają pracy lub chcą zmienić swoją posadę na lepszą. Będzie możliwość porozmawiania z pracownikami danej firmy czy złożenia swojego CV (osobiście lub online). W jesiennej odsłonie wydarzenia bierze udział blisko dwadzieścia przedsiębiorstw z Bydgoszczy oraz regionu, gdzie na zainteresowanych czeka niemal 100 ofert pracy.

Dziesiąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, to także bydgoska debata: „Sąd nad konkurencją” na temat pozytywnych i negatywnych skutków wolnej konkurencji oraz Targi Pracy Offerty (16 listopada). Pojawią się na nich 96 wystawców, tysiące ofert pracy, warsztaty oraz punkty konsultacyjne i doradcze. Pracodawcy szukać będą, między innymi: księgowych, analityków finansowych, informatyków, programistów, logistyków – magazynierów, specjalistów ds. transportu, kierowców, pracowników produkcji, specjalistów ds. sprzedaży, PR i marketingu, tłumaczy, pracowników ochrony, inżynierów wielu branż, menadżerów. Swoją ofertę przedstawią również agencje pośrednictwa pracy, poszukujące pracowników dla dużych pracodawców. Podczas targów dostępna będzie także strefa konsultacyjna, która gromadzi doradców związanych zawodowo z instytucjami takimi jak ZUS czy Państwowa Inspekcja Pracy. Eksperci podpowiedzą, m.in., jak rozwiązać problemy związane z nieprawidłowościami warunków zatrudnienia. Podobnie, jak to miało miejsce w minionych latach, nie zabraknie też warsztatów prowadzonych przez pracodawców i profesjonalistów w swoich branżach. Odwiedzający będą mogli również spotkać się z fachowcami, którzy doradzą jak dobrze ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, wykonają profesjonalny makijaż wraz ze zdjęciem do CV, pomogą zredagować skuteczne dokumenty aplikacyjne.

Po raz kolejny regionalnym koordynatorem wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.


Powiązane treści