Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaŚwiecieInwestycjeŚwiecie zyska nową drogę. A gmina – dofinansowanie
Świecie
04.11.2015 | 14:14

Świecie zyska nową drogę. A gmina – dofinansowanie

Nowa ulica powstanie na miejscu dawnego torowiska.

Na zdjęciu: W najbliższych miesiącach w Świeciu będą prowadzone remonty dróg.

Fot. Pit1233/wolna licencja

Świecie zyska w najbliższych latach nową drogę, która powstanie w miejscu dawnego torowiska. Ponadto gmina dostała dofinansowanie na remont ulicy Klasztornej

W mieście powstanie nowa ulica, która znajdzie się na miejscu dawnych torów kolejowych pomiędzy ulicami Cukrowników i Ciepłą. Miasto planuje wybudowanie szerokiej na 7 metrów jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej oraz montaż oświetlenia. Prace pochłoną niemal 4 miliony złotych i mają być zrealizowane do końca września 2017 roku. Nowa droga usprawni ruch w mieście, odciążając ul. Wojska Polskiego.

W ostatnich dniach gmina dostała także dofinansowanie w wysokości 1 mln 358 tys zł na remont ul. Klasztornej. Środki pochodzą z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a oprócz otrzymanej kwoty trzeba będzie wydać jeszcze nieco ponad 4 miliony złotych. Inwestycja zakłada położenie nowej granitowej nawierzchni, wymianę lamp, a także sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wcześniej zmodernizowano już fragment między ulicami Sądową i Batorego, a do grudnia potrwają prace na odcinku między ulicami Mickiewicza i Kopernika.

Powiązane treści