H 1 • L 1
-0C
-0C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietna passa trwa! Astoria wygrywa kolejny mecz w I lidze
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-AZS AGH Kraków_ Marcin Nowakowski - SF
03.11.2018 | 20:48

Świetna passa trwa! Astoria wygrywa kolejny mecz w I lidze

To piąta wygrana bydgoskiej drużyny w tym sezonie I ligi.

Na zdjęciu: Marcin Nowakowski (w białej koszulce i z piłką w ręku) zdobył dla Astorii w wygranym meczu w Słupsku 10 punktów i zanotował 11 asyst.

O porażkach w meczach z AZS AGH Kraków i Górnikiem Wałbrzych już dawno zapomniano. Podopieczni Grzegorza Skiby są na zwycięskiej ścieżce w I lidze. W sobotę wygrali w Słupsku i odnieśli piątą wygraną w tym sezonie.

Zwycięstwo w hali Gryfia bydgoskiemu zespołowi wcale tak łatwo nie przyszło. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie, wygrywając dość wyraźnie pierwszą kwartę. Był w niej moment, w którym podopieczni Grzegorza Skiby zbliżyli się na dwa punkty (18:20), ale ostatecznie pierwsze dziesięć minut przegrali dziewięcioma punktami (19:28).

I paradoksalnie to był kluczowy moment dla losów tego spotkania. Bo już w końcówce drugiej kwarty „Asta” najpierw dogoniła wynik (43:43) i potem przez chwilę prowadziła (44:43), gdy dwa rzuty wolne wykorzystał Marcin Nowakowski, ale równo z końcową syreną dwa punkty dla Czarnych zdobył Szymon Długosz i gospodarze prowadzili do przerwy jednym punktem 45:44.

Gospodarze próbowali w trzeciej kwarcie znów odskoczyć bydgoszczan. W pewnym momencie mieli zaliczkę siedmiu-ośmiu punktów (58:50, 60:53), ale podopieczni Grzegorza Skiby znów potrafili dogonić wynik. Dwukrotnie z półdystansu trafił Śpica i przewaga Czarnych stopniała do dwóch punktów (61:59), a potem goście objęli prowadzenie, gdy za dwa punkty celnie rzucił Nowakowski, a zza linii 6,75 także Aleksandrowicz. Było wówczas 66:65 dla Astorii. Jednopunktową przewagę bydgoski zespół obronił do końca tej części gry.

Tak samo zacięta walka toczyła się przez długi czas ostatniej odsłony meczu. W ostatniej minucie z półdystansu trafili Kukiełka i Grod, co sprawiło że bydgoski zespół odskoczył na cztery punkty (90:86). Było jeszcze nerwowo, gdy w końcówce trójkę trafił Wyszkowski (90:89), ale cenną wygraną Astorii zapewniło trafienie za dwa punkty Śpicy.

Już w środę Astoria rozegra kolejny ligowy mecz – tym razem na wyjeździe z Jamalex Polonią 1912 Leszno (20:00).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – 7. KOLEJKA – 3.11.2018 R.
CZARNI SŁUPSK – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 90:92 (28:19, 17:25, 23:25, 22:23)

CZARNI: Kordalski 20 (6 zb., 15 as.), Jakubiak 15 (3×3), Seweryn 11 (2×3), Cechniak 10 (9 zb.), Długosz 8 (6 zb.) – Wyszkowski 18 (3×3), Rypiński 8 (1×3), Powideł.

ENEA ASTORIA: Dłuski 17 (8 zb.), Śpica 17 (3×3), Szyttenholm 13 (1×3, 6 zb.), Nowakowski 10 (1×3, 11 as.), Grod 5 (7 zb., 5 as.) – Frąckiewicz 12, Kukiełka 11, Aleksandrowicz 7 (1×3), Kondraciuk.

Sędziowali: Jacek Dolski, Marcin Gawron, Cezary Kurowski.
Komisarz PZKosz.: Leszek Pujdak.
Widzów: 1532.