Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
25C
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny finisz Zawiszy! Odrodzenie Lewickiego dało zwycięstwo
lewicki_zawisza
09.04.2016 | 14:27

Świetny finisz Zawiszy! Odrodzenie Lewickiego dało zwycięstwo

Na zdjęciu: Szymon Lewicki zdobył w sobotę trzy bramki.

W sobotnim meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Rozwój Katowice 3:1, Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Szymon Lewicki, a dwie decydujące bramki padły w samej końcówce meczu, gdy bydgoszczanie grali w osłabieniu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy jednak nie potrafili udokumentować swoich prób. W 25. minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką Wojciecha Pawłowskiego, ale Karol Angielski w dobrej sytuacji przestrzelił. 180 sekund później skuteczniejszy był Szymon Lewicki, który wykorzystał kolejne dobre dogranie aktywnego tego dnia Karola Danielaka i pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwą miejscowym udało się wyrównać. Po strzale Kamila Cholerzyńskiego tor lotu piłki przeciął Tomasz Wróbel, strzelając gola dla Rozwoju.

W II połowie długo wydawało się, że remis utrzyma się do końca spotkania. Gdy w 78. minucie Jean Yves M’voto ujrzał czerwoną kartkę za brutalny wślizg w nogi Raula Gonzaleza, szanse Zawiszy jeszcze zmalały. Końcówka należała jednak do podopiecznych Zbigniewa Smółki. W 89. minucie Szymon Lewicki dobił strzał Wasyla Panajotowa, dając bydgoszczanom prowadzenie, a kilkadziesiąt sekund później ustalił wynik meczu na 3:1 po strzale zza pola karnego.

Dzięki wygranej Zawisza zmniejszył stratę do Wisły Płock do siedmiu punktów, a do prowadzącej Arki Gdynia – od ośmiu. Za tydzień bydgoszczanie podejmą Bytovię Bytów.