Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 2
-0C
PILNE: Wstrzymano ruch tramwajów na Wilczak. Linie nr 1 i 3 zostały skierowane na Rycerską.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny mecz Astorii. Drugie zwycięstwo w sezonie
koszykówka, Astoria Bydgoszcz, Paweł Krefft
06.11.2016 | 10:48

Świetny mecz Astorii. Drugie zwycięstwo w sezonie

W sobotę bydgoszczanie pokonali meritumkredyt Pogoń Prudnik.

Na zdjęciu: Paweł Krefft trafił w sobotę bardzo ważny rzut za trzy punkty.

W sobotnim meczu 8. kolejki I ligi koszykarzy Astoria Bydgoszcz pewnie pokonała meritumkredyt Pogoń Prudnik. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka zagrali dobrze szczególnie w ofensywie, czego skutkiem było zdobycie niemal 100 punktów.

Mecz lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, ale po kilku minutach, m.in. dzięki wejściu Grzegorza Mordzaka, na prowadzenie wyszli koszykarze z Prudnika, którzy w I kwarcie okazali się lepsi, schodząc z wynikiem 26:19. Na początku II części meczu utrzymywała się przewaga przyjezdnych, ale skuteczna gra Mateusza Fatza i Sebastiana Dąbka pozwoliła bydgoszczanom wrócić na prowadzenie, gdy Dąbek zaliczył akcję 2+1 doprowadzając do wyniku 37:35. Później podopieczni Konrada Kaźmierczyka kontynuowali skuteczną grę i do przerwy prowadzili 48:40.

Po zmianie stron Pogoń szybko odrobiła starty i przy stanie 56:55 dla Asty szkoleniowiec bydgoszczan wziął czas. Później rozpoczął się koncert gry jego podopiecznych. Paweł Kreft trafił za trzy punkty, następnie za dwa w odważnej akcji pod koszem Patryk Gospodarek i znowu za trzy Sebastian Laydych. Następnie co prawda Pogoń przełamała się, zdobywając dwa oczka, ale wówczas przypomniał o sobie Dąbek, trafiając za 2+1 i 3, a dzieła dokończył – kolejną „trójką” – Mikołaj Motel, dzięki czemu Asta prowadziła już 73:57.

W IV kwarcie przewaga Astorii nieco zmalała, m.in. wskutek trzech strat pod własnym koszem, ale ani razu nie stopniała na tyle, aby bydgoszczanie musieli bać się o zwycięstwo. Ostatecznie wygrali 97:86. Aż pięciu zawodnik zwycięskiego zespołu zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Jeden z najlepszych meczów w swojej karierze rozegrał autor 18 oczek Mateusz Fatz, który skutecznie zastąpił chorego Doriana Szyttenholma.

Za tydzień bydgoszczan (zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli) czeka ważny mecz. Zagrają na wyjeździe z przedostaną ACK UTH Rosą Radom.