Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny początek mistrzostw. Klaudia Breś z medalem
Klaudia Breś, fot. Andrzej Obiała
14.09.2016 | 19:22

Świetny początek mistrzostw. Klaudia Breś z medalem

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz zdobyła srebrny medal.

Na zdjęciu: Klaudia Breś

Fot. Andrzej Obiała

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz Klaudia Breś zdobyła srebrny medal w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego (40 strzałów). Był to pierwszy finał Akademickich Mistrzostw Świata w Strzelectwie Sportowym, które w środę rozpoczęły się w Bydgoszczy. Zwyciężyła Francuzka Mathilde Lamolle.

Finał przyniósł wielkie emocje. Po I serii Klaudia Breś prowadziła, ale w kolejnych rundach nie była już tak skuteczna i spadła na trzecie miejsce. W decydujących strzałach zachowała jednak więcej zimnej krwi i pozostała w konkursie razem z reprezentantką Francji, Mathilde Lamolle. O końcowym rezultacie zadecydował ostatni strzał – Breś była gorsza o 0,1 pkt. i zajęła drugie miejsce.

–  Po zdobyciu srebra zostaje nutka niedosytu, zwłaszcza, że przegrałam o 0,1, ale cieszę się z ostatecznego rezultatu. Strzelam jeszcze jutro i pojutrze, więc jest szansa na złoty medal, tym bardziej, że czekam teraz na występ w mojej ulubionej konkurencji – powiedziała tuż po finale wicemistrzyni świata.

Powiązane treści