76% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 11 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny weekend Zawiszy. Medale i rekord Polski dla bydgoszczan
800px-Stadion_Zawiszy_Bydgoszcz_widok_ogolny
06.06.2017 | 15:23

Świetny weekend Zawiszy. Medale i rekord Polski dla bydgoszczan

Sportowcy Zawiszy udanie zaprezentowali się na wielu arenach.

Na zdjęciu: Miniony weekend był udany dla sportowców Zawiszy.

Doskonały weekend mają za sobą sportowcy Zawiszy. Przedstawiciele bydgoskiego klubu odnieśli kilka cennych triumfów na różnych arenach.

Miniony weekend okazał się być niezwykle szczęśliwy dla sportowców Zawiszy. Najważniejszą informacją był złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim zdobyty przez Mateusza Polaczyka. Zawodnik pokonał całą światową czołówkę specjalistów w konkurencji K1.

Sukces na zawodach Pucharu Świata w Belgradzie odniosła przedstawicielka kajakarzy klasycznych Dominika Włodarczyk, która zajęła drugie miejsce w K4 na 500 m. To pierwsze miejsce na podium jakiejkolwiek kajakarki z Zawiszy w zawodach tej rangi.

Adrianna Sułek oprócz złota w siedmioboju U-20 młoda zawodniczka Zawiszy poprawiła także wynikiem 5687 punktów rekord Polski i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 20 w Grosseto. Medal – brązowy – zdobyła także Wiktora Zezula w siedmioboju U-23.

Kamila Przybyła i Paweł Wojciechowski okazali się najlepsi w 30. zawodach Tyczka na Molo w Sopocie, a medale mistrzostw Polski wywalczyli wioślarze  – złote w dwójce ze sternikiem (Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, st. Daniel Trojanowski) i dwójce bez sternika wagi lekkiej (Szymon Krawisz, Dawid Kowalski) i srebro w czwórce bez sternika (Rafał Hejmej, Mateusz Kraska, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak).