PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
05.12.2015 | 20:44

Świetny Zawisza. Zagrał na szóstkę!

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz rozbili w sobotę Zagłębie Sosnowiec.

Na zdjęciu: Kamil Drygas ma za sobą świetną rundę.

Fantastycznie rok 2015 na własnym boisku zakończyli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Podopieczni Macieja Bartoszka wygrali z Zagłębiem Sosnowiec aż 6:1.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta, lecz przebieg gry szybko rozwiał wszelkie wątpliwości. Spotkanie ułożyło się idealnie dla zawiszan, którzy szybko objęli prowadzenie. W ósmej minucie Łukasz Sołowiej sfaulował w polu karnym Kamila Drygasa, otrzymał czerwoną kartkę, a sam poszkodowany wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. Co prawda, 240 sekund później wyrównał Michał Fidziukiewicz, ale Zawisza dopiero planował rozpocząć swój koncert. W 37. minucie Szymon Lewicki dał ponowne prowadzenie gospodarzom, a tuż przed przerwą – i to dwukrotnie – do siatki trafił Kamil Drygas. Hat-trick kapitana niebiesko-czarnych oznaczał, że pomocnik zdobył w tej rundzie już 10 bramek. Dokładnie tylko samo miał wówczas na swoim koncie dotychczasowy najlepszy snajper Zawiszy, Lewicki. Napastnik, zmotywowany wyczynem kolegi, w 56. minucie ponownie pokonał Wojciecha Fabisiaka i z jedenastoma trafieniami na koncie zdobył fotel lidera strzelców I ligi, na którym spędzi zimę. Dzieła zniszczenia dokonał w 72. minucie Jakub Smektała, ustalając wynik meczu na 6:1.

Po takim zwycięstwie kibice bydgoskiego Zawiszy mogą tylko żałować, że w tym roku nie zobaczą już swoich zawodników. Niebiesko-czarni będą jednak mieli okazję do wybiegnięcia na boisko.  16 grudnia zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem, a stawką tego pojedynku będzie półfinał Pucharu Polski.